Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandis allkirjastatakse linna ajaloo kalleim ehitusleping

Täna allkirjastavad linnapea Madis Timpson ja osaühing Silindia Ehitus juhatuse liige Toomas Perve Paalalinna kooli ehituslepingu, mille maht on Viljandis rekordilised 4,8 miljonit eurot.

Allkirjastamine toimub kell 13 Paalalinna kooli fuajees. Toomas Perve kirjutab ehituslepingule alla kolme võrdse partneri OÜ Silindia Ehitus, Ehitus5ECO OÜ ja AS ESRO nimel.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul teeb maksumuse kõrval ehituse eriliseks ka tõsiasi, et korda tegema asutakse linna viimast suurt põhikooli hoonet. «Paalalinna kool pidi Jakobsoni ja Kesklinna kooli järel päris pikalt oma järge ootama. Tahan tunnustada kooliperet, kes on suutnud remondi ära oodata ja kellel seisab ees viimane pingutus koolimaja uuenemise teel,» ütles Timpson.

«Tänane linnavalitsus on kindlalt seda meelt, et panustama peab tulevikule. Meie eesmärk ei ole ilusad majad vaid see, et hooned oleksid oma sisu väärilised,» rääkis linnapea.

Samuti avaldas Timpson heameelt ka selle üle, et ehituse hankeprotsess kulges sujuvalt ja ilma vaidlusteta. «Tunnustan linnavalitsuse ametnikke, kes koostasid tugeva hanke ja viisid läbi pakkumuste hindamise, mis ei toonud kaasa vaidlusi.»

Ehitustöid teostavate ettevõtjate nimel lepingule alla kirjutav OÜ Silindia Ehitus juhatuse liige Toomas Perve rõhutas, et Silindia Ehitus on alati Viljandi linna arengusse missioonitundega suhtunud ja usub, et maja renoveerimine aitab seal antava hariduse kvaliteedile kaasa. «On suur au panustada Viljandi arengusse,» ütles Perve.

Linnapea Madis Timpson lausus veel, et remondi algus tekitab temas erilise tunde, sest samas koolis alustas 1981. aastal haridusteed ka tema ise. « Vahepeal möödunud aastate jooksul ei ole koolimaja suuremat remonti näinud,» tõdes linnapea.

Viljandi Paalalinna kooli õppehoone rekonstrueerimist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi meetme «Koolivõrgu korrastamine» alategevuses «Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020».

Ehitustööde lõpptähtpäev on 16. august 2019. Sama aasta 1. septembril alustab koolipere õppetööd uuenenud hoones.

Lähemalt: avalike suhete spetsialist Johan-Kristjan Konovalov, 435 4732, johan@viljandi.ee