« Tagasi

Paalalinna kergejõustikuhall läbis uuenduskuuri

Viljandi Paalalinna kergejõustikuhallis on nüüdsest uus põrandakate, mis vahetas välja üle kahekümne aasta sportlasi teeninud rajakatted.

Linnavalitsuse tellitud tööde tulemusena pandi maha 1215 ruutmeetrit uut katet, millel saavad treenida paljude spordialade harrastajad. Tööde maksumus oli 66 600 eurot, lisaks tehti hallis 3400 euro eest siseviimistlustöid.

Uuenenud spordisaaliga tutvumas käinud linnapea Madis Timpson ütles, et tulemusega võib igati rahule jääda. «Pilt on oluliselt parem kui enne. Varem mõnes kohas auklikuks kulunud põrandakatte asemel on nüüd maailmatasemel rajad,» ütles linnapea. Ametlike võistluste korraldamiseks ja rekordite jooksmiseks on Paalalinna kergejõustikuhall kitsas, kuid linnapea arvates ei peaks see tulevikus nii olema. «Tasub mõelda viilhalli pikemaks ehitamise peale, et siin saaks vähemalt 60 meetri jooksuvõistlusi korraldada,» rääkis Timpson.

Kergejõustikutreener Ants Kuusik avaldas uue rajakatte üle heameelt ning oli samuti arvamusel, et edaspidi võiks kaaluda halli pikemaks ehitamist. «Uus põrand on igal juhul parem kui vana, mis oli mitmest kohast ära kulunud. Selleks, et saalis saaks aga rekordeid joosta, tuleks seda praeguse vahekoridori arvelt pikemaks ehitada, nii nagu alguses plaanis oligi,» lausus Kuusik.

1999. aastal valminud Paalalinna kergejõustikuhallis on sportlaste kasutada 50 meetrine jooksurada koos tõkkemärgistusega ning kõrgus- ja teivashüppeala. Hallis on võimalik mängida ka tennist ning võrk- ja saalijalgpalli. Põrandakatte uuendamise käigus lisati kaugushüppekasti kõrvale liiva kogumiskast, mis aitab spordisaali põranda puhtana hoida.

Lähemalt: kinnisvara haldusameti juhataja Andres Mägi, telefon 435 4752, e-post andres.magi@viljandi.ee