Alates esmaspäevast, 30 augustist 2021 
palume linnavalitsuse ametnikega kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida telefoni või e-posti teel.

Meie kõigi tervise kaitseks toimub vastuvõtt ainult eelregistreerimisega!

Ühtlasi soovitame toimingute tegemiseks kasutada mugavat ja ohutut e-teenuste keskkonda.

Avaldused jt. dokumendid saab saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile viljandi@viljandi.ee, e-vormi kaudu kodulehelt www.viljandi.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse postkasti.

Täname koostöö ja mõistva suhtumise eest!

 

Sekretäri telefon 435 4710

  Neljapäeval, 21. oktoobril on liiklus häiritud Riia maantee ja Vaksali tänava ringristmikul asfaldi freesimistööde tõttu. 

Üles freesitakse lagunenud osa ringristmiku kattest, Kokku freesitakse ligikaudu 90 ruutmeetrit asfalti. Tööde ajal on liiklus avatud, aga häiritud. Palume liiklejatel jälgida ajutisi liiklusmärke ning teetööliste märguandeid.
Lahti freesitud lapp jääb nädalapäevadeks seisma, uus asfalt paigaldatakse järgmise nädala lõpus.
 Tuleval esmaspäeval, 25. oktoobril toimuvad Männimäel alajaama hooldustööd. Sellega seoses toimub ka elektrikatkestus, mistõttu ei tööta kell 13-16 Riia maanteel asuvad valgusfoorid.

Häiritud on nii foorid, mis asuvad Riia mnt 30 vahetus läheduses kui need, mis asuvad Riia mnt 38 vahetus läheduses.
Palume kõigil liiklejatel olla tähelepanelikud ning liiklemisel lähtuda liiklusmärkidest!
Hooldustöid teeb Terasteenus OÜ.

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi lapsed osalevad Saksamaa noortelaagris

Kuus Viljandi Paalalinna kooli õpilast koos kahe õpetajaga sõitsid nädalaks Saksamaale, et osaleda 13.-19. juulini toimuvas Stormini haridus- ja demokraatialaagris.

Schleswig-Holsteini liidumaal toimuvat laagrit korraldatakse koostöös Glinde linnaga kuuendat korda. Laagrist võtavad osa 240 last vanuses 9-13 eluaastat ja üle 150 juhendaja. Viljandi linna toel osalevad laagris kuus last Viljandi Paalalinna koolist koos kahe saksa keele õpetajaga.

Linnavalitsuse välissuhete spetsialisti Markus Peter Nageli sõnul ehitatakse ürituse toimumise ajaks Glinde kesklinna eraldi linnak. «Stormini linnas elavad ainult lapsed. Just nagu päris elus käiakse ka Storminis tööl ja poes ning harrastatakse erinevaid hobisid. Noored linnakodanikud valivad endale oma linnapea ja parlamendi,» selgitas Nagel.

Stormini lapsi juhendavad nende igapäevases töös rohkem kui viiekümnel erialal õppivad kutsekoolide õpilased. Nageli sõnul mängib lisaks oskuste omandamisele ja ise teenitud rahaga ümberkäimise Stormini puhul olulist rolli koos veedetud aeg. «Sealjuures ei oma mingit tähtsust laste sotsiaalne taust. Kas puuetega või ilma, kas rikas või vaene - kõik on oodatud, kõik löövad kaasa ja mis on kõige tähtsam, kõigil on lõbus.»

Pärast suvelaagri lõppu lähevad Paalalinna kooli lapsed koos oma juhendajatega kaheks päevaks külla Viljandi sõpruslinna Ahrensburgi.

Täpsemalt: välissuhete spetsialist Markus Peter Nagel, telefon 43 54 731, e-post markuspeter.nagel@viljandi.ee


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 744

Pindala: 14,65 km2

Sünnid septembris: 12

Registreeritud töötuid: 429

Töötusprotsent: 5,4%*

Vabad töökohad: 188*

Keskmine palk: 1238,8 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad