Uudised ja teated

« Tagasi

Uue tänava remont algab teisipäeval 13. juulil

Seoses sellega hakkab kehtima ka uus liikluskorraldus, millega suletakse läbivaks liikluseks Uus tänav lõigus Allika tänav kuni Tallinna tänav. Ümbersõit on Jakobsoni tänava kaudu, mis muudetakse remondi ajaks kahesuunaliseks. Kogu tänava ulatuses on parkimine keelatud.

 

Mitmed muudatused on ka ühistranspordiliikumises.

  • Uut tänavat kasutavad bussiliinid suunatakse ümber.Viiratsi poolt Viljandisse saabumisel  on Jakobsoni tänav teetööde ajal kahesuunaline ja bussiliinid, mis ei läbi Peetrimõisat sõidavad Jakobsoni tänavat mööda.
  • Uuel tänaval asuvad Kesklinna kooli ja Maramaa bussipeatused viiakse ajutiselt üle Jakobsoni tänavale. Kösti peatus viiakse ajutiselt üle ca 100 meetrit lähemale linna piirile Karja tänava lähedale.
  • Bussiliinid, mis läbivad linnast väljumisel Peetrimõisat, kasutavad peale Kesklinna kooli peatust Uueveski tee asemel Lydia Koidula tänavat ja Mihkel Veske puiesteed.
  • Bussiliinid, mis läbivad Peetrimõisat linna siseneval suunal, sõidavad peale Uueveski tee peatust Ilmarise, Lembitu puiestee ja Endla tänavate kaudu Bussijaama peatusesse ning sealt edasi vastavalt sõiduplaanile. Läbimata jäävad Kesklinna kooli, Maramaa ja saabuvate busside peatused. Lisandub Bussijaama peatus.

Viljandi abilinnapea Kalvi Märtin kutsub linlasi üles kannatlikkusele ja mõistvale suhtumisele. „ Kõik sellised tänavate ehitustööd toovad esialgu  kaasa üksjagu segadust, aga kinnitan, et ka ehitaja teeb omalt poolt kõik, et tagada juurdepääsud kohalikele elanikele ning ettevõtetele. Liiklejad peaksid arvestama Jakobsoni ja Tallinna tänava ristmikul täiendava ajakuluga, kuna eeldatavalt on liikluskoormus seal väga suur," sõnas Märtin.

Uut tänavat asub ehitama AS TREF Nord. Tööde kogumaksumus on 2 155 314 miljoni eurot.

 

Uue tänava ümbersõidud

 

Lähemalt: abilinnapea Kalvi Märtin, telefon 505 5922


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 756

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 22

Registreeritud töötuid: 522

Töötusprotsent: 6,9%*

Vabad töökohad: 172*

Keskmine palk: 1266 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad