Uudised ja teated

« Tagasi

Raekojas peeti nõu koertepargi rajamiseks Viljandi linna

25.01.2023

Täna, 25. jaanuaril kohtusid raekojas huvitatud osapooled, et arutada koertepargi loomise üle Viljandi linna Valouja orgu. Koerteparki plaanitakse rajama asuda käesoleva aasta aprillis.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul oli kohtumise eesmärk arutada koertepargi loomist kõigiga koos ühise laua taga. „Koertepargi loomine on omamoodi kogukonna projekt ning seetõttu soovime, et inimesed ja ühingud, keda see teema puudutab, saaksid kaasa rääkida. Täna rääkisime ühiselt koertepargi projekti lähteülesande üle ning saime nii mõnegi asja läbi erinevate nägemuste ja arvamuste paremini paika," ütles linnapea.

Tänasel kohtumisel osalesid linnapea ja linnavalitsuse ametnikud, koertepargi idee kaasava eelarve konkursile esitaja, koerteklubi ViLe esindajad ning Kettagolfi kogukonna esindaja.

Kohtumisel jõuti järeldusele, et koertepargi asukohaks jääb Valuoja oru pargi Leola ja Vaksali tänava ristmiku poolne äär. Samuti arutati koertepargi suuruse ja sinna minevate atraktsioonide üle, et anda sisend projekti lähteülesandesse.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis asutakse mõne nädala pärast projekti koostama ning koertepargi rajamisega tehakse algust aprillis. Sellise plaan järgi peaks koertepark valmis saama jaanipäevaks.

Koertepargi idee võitis 2023. aasta Viljandi linna kaasava eelarve hääletuse, kogudes 844 toetushäält.

 

Lähemalt: keskkonnaspetsialist Villem Kutti, telefon 435 4718, e-post villem.kutti@viljandi.ee


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 800

Pindala: 14,65 km2

Sünnid detsembris: 7

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad