Alates esmaspäevast, 30 augustist 2021 
palume linnavalitsuse ametnikega kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida telefoni või e-posti teel.

Meie kõigi tervise kaitseks toimub vastuvõtt ainult eelregistreerimisega!

Ühtlasi soovitame toimingute tegemiseks kasutada mugavat ja ohutut e-teenuste keskkonda.

Avaldused jt. dokumendid saab saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile viljandi@viljandi.ee, e-vormi kaudu kodulehelt www.viljandi.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse postkasti.

Täname koostöö ja mõistva suhtumise eest!

 

Sekretäri telefon 435 4710

  Neljapäeval, 21. oktoobril on liiklus häiritud Riia maantee ja Vaksali tänava ringristmikul asfaldi freesimistööde tõttu. 

Üles freesitakse lagunenud osa ringristmiku kattest, Kokku freesitakse ligikaudu 90 ruutmeetrit asfalti. Tööde ajal on liiklus avatud, aga häiritud. Palume liiklejatel jälgida ajutisi liiklusmärke ning teetööliste märguandeid.
Lahti freesitud lapp jääb nädalapäevadeks seisma, uus asfalt paigaldatakse järgmise nädala lõpus.
 Tuleval esmaspäeval, 25. oktoobril toimuvad Männimäel alajaama hooldustööd. Sellega seoses toimub ka elektrikatkestus, mistõttu ei tööta kell 13-16 Riia maanteel asuvad valgusfoorid.

Häiritud on nii foorid, mis asuvad Riia mnt 30 vahetus läheduses kui need, mis asuvad Riia mnt 38 vahetus läheduses.
Palume kõigil liiklejatel olla tähelepanelikud ning liiklemisel lähtuda liiklusmärkidest!
Hooldustöid teeb Terasteenus OÜ.

Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus otsustas säilitada Tartu tänaval üheksa pärna

30.08.2021

 

Linnavalitsus arutas tänasel istungil Tartu tänava rekonstrueerimise ehitusprojekti muutmise ettepanekuid ja otsustas jätta maha võtmata üheksa pärna.

Abilinnapea Kalvi Märtini sõnul arutas linnavalitsus tänasel istungil veelkord esitatud ettepanekuid Tartu tänava ehitamise osas ning leidis, et sellel tänaval on võimalus jätta alles üheksa pärna.

 „Tartu tänava ehituse käigus otsustasime eemaldada viis pärna ning jätta alles üheksa, mis ei ole otseselt tänava rekonstrueerimisega seotud," ütles Märtin, „Mõistlik oleks muidugi kõik pärnad ajapikku välja vahetada sobilikemate puuliikide ja parema haljastuse vastu, sest praegused puud on halvas seisus."

Abilinnapea sõnul on puude halb tervislik seisund tingitud pikaajalisest väärhooldusest. „Halvasti tehtud võrahoolduse tõttu ajavad pärnad vesivõsusid, mis kasvavad suureks ja raskeks, kuid kinnituvad puutüvele pindmises kihis ja seetõttu murduvad kergesti. Tulbastamise tagajärgi pole enam võimalik ka välja ravida," selgitas Märtin.

Seega jätkab linnavalitsus plaaniga laiendada Tartu tänav 8a ees parklat. „Praegu on Tartu tänaval kalasabaparkimine, mis on ohtlik. Selline parkimine on ehitusprojekti järgi plaanis sealt ära kaotada, kuid eesmärk on säilitada olemasolev parkimiskohtade arv Tartu tänaval," sõnas Märtin. Ta lisas, et ehitusprojektis on ette nähtud ka teekatendi tõstmine, mille eesmärk on tagada seal madalama sõidukiirusega sõitmine.

Lokaali Legend pidav ettevõtja Tiit Mädamürk sõnas, et parkimiskohti on Tartu tänavale hädasti vaja ning seetõttu on ta parkimisala laiendamise poolt. „Ma näen igapäevaselt, et parkimiskohti napib, eriti külastajatele, sest suuremalt osalt hõivatakse need juba hommikul selles piirkonnas töötava personali poolt," ütles Mädamürk, „Samuti eelistan kaasaegset ja esteetilist haljastust räsitud pärnadele. Kesklinn peaks minu arvates korrektne olema ja kui juba tegemiseks läks, ei peaks midagi poolikuks jätma. Linnaruum ei ole mets ja rohelus peab olema läbimõeldud ja sobituma keskkonda."

 

Lähemalt: abilinnapea Kalvi Märtin, telefon 435 4713

 


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 744

Pindala: 14,65 km2

Sünnid septembris: 12

Registreeritud töötuid: 429

Töötusprotsent: 5,4%*

Vabad töökohad: 188*

Keskmine palk: 1238,8 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad