Alates esmaspäevast, 30 augustist 2021 
palume linnavalitsuse ametnikega kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida telefoni või e-posti teel.

Meie kõigi tervise kaitseks toimub vastuvõtt ainult eelregistreerimisega!

Ühtlasi soovitame toimingute tegemiseks kasutada mugavat ja ohutut e-teenuste keskkonda.

Avaldused jt. dokumendid saab saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile viljandi@viljandi.ee, e-vormi kaudu kodulehelt www.viljandi.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse postkasti.

Täname koostöö ja mõistva suhtumise eest!

 

Sekretäri telefon 435 4710

Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus kutsub viljandlasi osa võtma prügikorjamise aktsioonist

14.09.2021

Linnavalitsus kutsub kõiki viljandlasi maailmakoristuspäeva raames neljapäeval, 16. septembril linna tänavatele jalutama ja prügi maast üles korjama.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on algatuse eesmärk pöörata tähelepanu keskkonnale ja ise maailma koristamisele kaasa aidata. „Ma usun, et maailma koristamine algab iseendast, meie oma suhtumisest ja harjumuste kujundamisest. Prügi prügikasti panemine on justkui kõige elementaarsem asi, aga sellegipoolest leiab prahti sealt, kuhu see ei kuulu, maast ja tänavatelt," ütles Timpson, „Igapäevaste toimetuste juures ei mõtle me alati linnaruumist prügi koristamisele, seetõttu kutsun teid, head linlased, koos sõprade, pere ja teiste viljandlastega võtma osa aktsioonist ja leidma neljapäevases päevas aega jalutamiseks ja prügi korjamiseks. Eeskuju on nakkav, oleme üheskoos eeskujuks ja teeme keskkonnale pai!"

Ka linnavalitsuse ametniku asuvad neljapäeval, 16. septembril kell 9 hommikul üheskoos linnatänavatelt prügi korjama. Alustatakse Raekoja eest, kust liigutakse erinevatele tänavatele koristama. Prügi korjatakse orienteeruvalt kaks tundi.

Linlased on samuti oodatud kell 9 hommikul ametnikega Raekoja ees ühinema, kuid leida võib ka päevas endale sobivama aja prügi korjamiseks.

Linnavalitsuse poolt saab vajadusel koristamiseks ka kummikindaid ja kilekotte, kuhu prügi panna.

Maailmakoristuspäeva fookuses on sellel aastal väikeprügi. Seega on aktsiooni eesmärk koristada tänavatel suitsukonisid, pudelikorke, jäätisepulki ja muid väiksemaid pakendeid.

 

Lähemalt: keskkonnaspetsialist Villem Kutti, telefon 435 4718


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 739

Pindala: 14,65 km2

Sünnid oktoobris: 17

Registreeritud töötuid: 385

Töötusprotsent: 5,3%*

Vabad töökohad: 188*

Keskmine palk: 1276 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad