Alates esmaspäevast, 30 augustist 2021 
palume linnavalitsuse ametnikega kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida telefoni või e-posti teel.

Meie kõigi tervise kaitseks toimub vastuvõtt ainult eelregistreerimisega!

Ühtlasi soovitame toimingute tegemiseks kasutada mugavat ja ohutut e-teenuste keskkonda.

Avaldused jt. dokumendid saab saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile viljandi@viljandi.ee, e-vormi kaudu kodulehelt www.viljandi.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse postkasti.

Täname koostöö ja mõistva suhtumise eest!

 

Sekretäri telefon 435 4710

Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus asus Viljandi kergliikluse uuringute, analüüsi ning selle valdkonna arendamise strateegia tegijat otsima

13.09.2021

Linnavalitsus kuulutas täna välja väikehanke Viljandi linna kergliikluse uuringu ja analüüsi ning kergliikluse valdkonna arendamise strateegia koostamiseks.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on uuringute tegemise ja strateegia koostamise eesmärk saada ülevaade Viljandi linna kergliikluse olukorrast ja teha plaan tulevikuks. „Kergliiklusteed on olulised ja nende järele on tulevikus kindlasti suurem nõudlus kui täna," ütles Timpson, „Tahame selgitada välja, milline on meie linnas rattaga ja jalgsi liikumise olukord praegu, millised on ohu- ja kitsaskohad ning millised liikumisharjumused, -vajadused ja –viisid on linlastel täna. Selle põhjal näeme, milliseid arenguid ja muutusi on kergliikluse valdkonnas vaja teha."

Töö käigus visualiseeritakse Viljandi kergliikluse valdkonda iseloomustav teave ning arendamist vajav kergliiklusteede võrgustik ja taristu linna kaardile. Uuring hõlmab ühe osana ka linnaelanike küsitluse läbiviimist.

Töö tulemusena valmib Viljandi linna kergliikluse valdkonna arengueesmärkide ja arendamise strateegia 2030+ aastaks ning Viljandi linna kergliikluse arendamise strateegia tegevuskava aastateks 2022-2027.

Väikehankel osaleda soovijad saavad oma pakkumisi esitada kuni 27. septembrini läbi riigihangete registri. Samas saab tutvuda ka hanke tingimustega.

 

Lähemalt: linnaarengu peaspetsialist Reet Alev, telefon 435 4767


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 739

Pindala: 14,65 km2

Sünnid oktoobris: 17

Registreeritud töötuid: 385

Töötusprotsent: 5,3%*

Vabad töökohad: 188*

Keskmine palk: 1276 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad