Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus asus Männimäe skatepargi projekteerijat ja ehitajat otsima

20.09.2022

Viljandi linnavalitsus kuulutas eilsel istungil välja riigihanke Männimäele uue skatepargi projekteerija ja ehitaja leidmiseks.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul vajab praegune Männimäe skatepark hädasti uuendust. „Männimäel on palju noori, kes skateparki kasutavad, aga praegune rulapark on amortiseerunud ning vajab värskendust. Seda selleks, et nii Jakobsoni kooli lapsed, ekstreemsporti harrastav kogukond kui ka kõik teised huvilised saaksid kaasaegsetes tingimustes liikumisharrastusega tegeleda," ütles linnapea, „Väljakuulutatud hanke koostamisel said kaasa mõelda ja rääkida ka erinevate skateparki kasutavate huvigruppide esindajad. Nende vajadustest ja soovidest lähtudes saab kindlasti lõpptulemus väga hea."

Hanke eesmärk on leida pakkuja, kes kujundab ja ehitab Männimäele, Riia mnt 87 kinnistule funktsionaalse, erinevaid kasutajagruppe ja nende turvalisust arvesse võtva ning Eesti kliimasse sobiliku skatepargi. Uues skatepargis peavad olema tingimused nii rula, BMX-ratta, rulluiskude kui tõukerattaga sõitmiseks, trikkide tegemiseks ning treeningute ja vaatemänguliste võistluste läbiviimiseks.

Viljandi linnavalitsus on saanud skatepargi rajamise projekti jaoks 119 140 eurot toetust meetmest „Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeede". Ülejäänud osas rahastatakse projekti linnaeelarvest.

Hankelepingu sõlmimisest huvitatud ettevõtetelt oodatakse pakkumusi 17. oktoobriks. Hankedokumentidega saab tutvuda riigihangete registris.

 

Lähemalt: taristu- ja heakorrateenistuse juht Claid Ježov, telefon 435 4714, e-post claid.jezov@viljandi.ee


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 792

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 16

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad