Uudised ja teated

« Back

Viljandis toimuv Eesti VII Omavalitsuspäev keskendub rahvatervise teemadele

28.09.2022

Sel neljapäeval ja reedel toimub Viljandis VII Omavalitsuspäev, mis toob linna arvukalt riigi- ja omavalitsustegelasi, ametnikke, õppeasutuste esindajaid ja oma ala eksperte, et arutada rahva vaimse ja füüsilise tervise ning riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöö teemadel.

Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt sõnas, et Viljandis toimuv Eesti VII Omavalitsuspäev on ühtlasi pühendatud ka Viljandimaa Omavalitsuste Liidu 30. ja Omavalitsuspäeva kui riikliku tähtpäeva 5. aastapäevale. „Ikka on tore kolleege kaunis Viljandis vastu võtta ja kogemusi ning paremaid praktikaid vahetada. Eriti rõõmus olen selle üle, et rohkem kui kunagi varem on kaasatud aruteludesse teadlased," ütles linnavolikogu esimees.

Linnapea Madis Timpson väljendas heameelt sellise suure sündmuse toimumise üle Viljandis. „Linnapeana on mul rõõm näha, et põhjust Viljandisse tulla leiab ka pärast suve. Kuuldavasti on ka nüüd linnas majutusasutused kliente täis nagu turismi kõrghooajal ning seetõttu on mul eriti hea meel, et Viljandil on sel aastal au Omavalitsuspäeva võõrustada," ütles linnapea.

Omavalitsuspäeva teemaks on „Elule aastaid ja aastatele elu". Kahele päevale jaguneva sündmuse keskmes on konverents ühes temaatiliste ettekannete, erinevate töötubade ning Riigikogus esindatud erakondade juhtide debatiga. Sündmusest võtab osa kahel päeval enam kui 150 külalist.

Sündmuse avapäeval, 29. septembril kell 11 toimub Pärimusmuusika aida ees Omavalitsuspäeva lipu õnnistamine ning kell 11.30 istutatakse varasemaid traditsioone järgides Pärimusmuusika aida lähedusse omavalitsuspuu. Sellele järgneb konverents Pärimusmuusika aidas, kus on kavas ettekanded ja töötoad teemadel „OVP deklaratsioon, toimiv õigusruum ning riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöö" ja „Ühiskonna sidusus, kodanikuühiskond ja kriisidega toimetulek". Päeva lõpetab pidulik vastuvõtt.

Konverentsi teine päev jätkub temaatiliste ettekannetega, millele järgnevad töötoad teemadel „Sotsiaalteenused kahetasandilises hoolekandemaailmas" ning „Vaimne ja füüsiline tervis – inimese käitumisvalikuid kujundab keskkond". Seejärel teeb ettekande riigihalduse minister Riina Solman, toimub Riigikogus esindatud erakonnajuhtide debatt ning Omavalitsuspäeva deklaratsiooni esitlus. Sündmusele paneb punkti 2023. aasta Omavalitsuspäeva korraldamise õiguse üleandmine Rae vallale.

Üle-eestilise sündmusena on Omavalitsuspäeva peetud kuuel korral. Esimest korda toimus see 2016. aastal Riigikogus, kus tehti ka ettepanek muuta 1. oktoober riiklikuks tähtpäevaks – Omavalitsuspäevaks. Teine Omavalitsuspäeva toimus Tallinnas, kolmas Narvas, neljas Pärnus, viies Saaremaal, kuues Tartus ning seitsmes toimub sel aastal Viljandis.

 

 

Lähemalt: avalike suhete ja turismiameti Krista Kull, telefon 435 4730, e-post krista.kull@viljandi.ee; linnavolikogu esimees Helmen Kütt, telefon 511 4339, e-post helmen.kytt@riigikogu.com


INFO

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 792

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 16

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad