UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Back

Vanalinna väärikad majad jutustavad lugusid

Vanade ja väärikate hoonete infotahvlitega tähistamine koostöös Viljandi muuseumiga on saanud kena järje. Kevadel seoses Eesti Kirjameeste Seltsi juubeliga Laidoneri 3 majal avatud kaunis infotahvel sai lisa nelja infokandja näol.

Uued infotahvlid on paigaldatud raekoja hoonele, Viljandi muuseumi majale, Laidoneri plats 5 hoonele ja Park Hotell Viljandi seinale.

Linnapea Madis Timpson tunneb heameelt, et linnas, kus on aset leidnud palju ajaloo- ja kultuurisündmusi, osatakse väärikalt hinnata ka nendega seotud hoonete tutvustamist tänapäevasel moel. „Infotahvlid on kahes keeles ning täiendava lisainfo saamiseks on lisatud QR-kood, mida on lihtne kasutada ja mis annab külalisele hea võimaluse omal käel linna vaatamisväärsustega tutvuda," sõnas Timpson. „Raekoja infotahvel on täpselt minu kabineti akna taga ja juba on näha kui palju inimesi seal peatub ning lisaks August Maramaa skulptuuriga tutvumisele loetakse informatsiooni raekoja kohta," rõõmustas meer.

Linnakunstnik Kristi Kangilaski sõnul koostas tekstid Viljandi muuseum ja fotodki on muuseumi arhiivist. Infotahvlid paigaldas osaühing DAG Reklaam. Väärikalt kaunid tahvlid kujundas Kristjan Mändmaa. „Oleks suurepärane kui saaksime igal aastal märgistada vähemalt viis väärikat hoonet", sõnas Kangilaski.

 

 

Lähemalt: linnakunstnik Kristi Kangilaski telefon 518 7355, e-post kristi.kangilaski@viljandi.ee


INFO

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 751

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 9

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad