Uudised ja teated

« Back

Täna algab Viljandi linna kaasava eelarve ideede esitamine

19.09.2022

Tänasest algab Viljandi linna kaasava eelarve ideede esitamine. Kaasava eelarve maht on tänavu varasema 30 000 euro asemel 40 000 eurot ning ideid selle kasutamiseks saab esitada kuni 17. oktoobrini.

Viljandi linnapea Madis Timpson kutsub kõiki üles Viljandi elukeskkonna arendamiseks häid ideid esitama. „Kaasav eelarve on ideaalne võimalus inimestel tuua välja murekohti või käia välja põnevaid ideid, mis nende arvates ümbritseva keskkonna meie kõigi jaoks paremaks muudaks," ütles linnapea, „Kutsun kõiki üles varasemast veelgi julgemalt unistama ja aktiivsemalt kaasava eelarve projektis kaasa lööma. Seda nii idee esitajana kui ka hääletajana."

Erinevalt lõpphääletusest, kus saavad osaleda vaid need, kes on oma elukohaks registreerinud Viljandi linna, võivad ettepanekute esitamisel osaleda kõik huvilised. Ideed saab esitada 19. septembrist kuni 17. oktoobrini elektrooniliselt portaalis volis.ee ja paberil Viljandi linnavalitsuses (Linnu tänav 2). Volis.ee keskkonnas on võimalik tutvuda ka juba esitatud ettepanekutega.

Pärast ideede esitamise lõppu hindab ja analüüsib linnavalitsuse komisjoni kuu aja jooksul kõiki esitatud ideid. Hindamisel selgitab komisjon, kas esitatud ideed mahuvad 40 000 euro piiridesse, on aasta jooksul teostatavad, sobivad Viljandi linnaruumi ning on muus osas konkursi tingimustele vastavad. Hääletusele suunatakse kõik nõuetele vastavad ideed.

Kaasava eelarve ideedele esitatavate nõuetega saab lähemalt tutvuda aadressil www.viljandi.ee/kaasav.

Kõik ideed, mis vastavad kaasava eelarve reeglitele, pannakse rahvahääletusele 14.-28. novembrini. Hääletada saab portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. Hääletusel saavad osaleda vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Elluviimisele kuulub enim hääli saanud idee ja see peab koguma vähemalt 200 häält.

 

Lähemalt: linnaarengu peaspetsialist Reet Alev, telefon 435 4767 või e-post reet.alev@viljandi.ee


INFO

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 792

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 16

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad