Alates esmaspäevast, 30 augustist 2021 
palume linnavalitsuse ametnikega kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida telefoni või e-posti teel.

Meie kõigi tervise kaitseks toimub vastuvõtt ainult eelregistreerimisega!

Ühtlasi soovitame toimingute tegemiseks kasutada mugavat ja ohutut e-teenuste keskkonda.

Avaldused jt. dokumendid saab saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile viljandi@viljandi.ee, e-vormi kaudu kodulehelt www.viljandi.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse postkasti.

Täname koostöö ja mõistva suhtumise eest!

 

Sekretäri telefon 435 4710

 

 

Uudised ja teated

« Back

Täna algab Viljandi kaasava eelarve ideede esitamine

13.09.2021

Tänasest algab kaheksandat korda Viljandi linna kaasava eelarve tegemine. Ideid 30 000 euro kasutamiseks saavad esitada kõik soovijad kuni 12. oktoobrini.

Erinevalt lõpphääletusest, kus saavad osaleda vaid Viljandi linna elanikud, võivad ettepanekuid esitada kõik huvilised. „Kutsun üles nii viljandlasi, kui ka kõiki teisi, kes meie linnas käivad ja siin toimuva vastu huvi tunnevad, oma põnevaid ideed kirja panema ja kaasava eelarve konkursile esitama. Samuti julgustan kandideerima ka neid, kelle idee varasematel aastatel piisavalt toetus pole leidnud, sest järjekindlus on see, mis sihile viib," ütles Viljandi linnapea Madis Timpson, „Mida suurem on esitatavate ideed hulk, seda suurem on ka tõenäosus, et nende seas on idee, millest tervele linnale kasu tõuseb ja mis suurema hulga viljandlaste toetuse võidab."

Ideid saab esitada 13. septembrist kuni 12. oktoobrini elektrooniliselt volis.ee keskkonnas (https://www.volis.ee/gvolis/osale/index?kid=15215) ja paberkandjal Viljandi linnavalitsuse kantseleis (Linnu tn 2). Peale seda on linnavalitsuse komisjonil kuu aega, et selgitada välja sellised ideed, mis mahuvad 30 000 euro piiridesse, on aasta jooksul teostatavad, sobivad Viljandi linnaruumi ning on muus osas konkursi tingimustele vastavad. Hääletusele suunatakse kõik nõuetele vastavad ideed.

Kaasava eelarve ideedele esitatavate nõuetega saab lähemalt tutvuda aadressil www.viljandi.ee/kaasav.

Viljandi kaasava eelarve hääletus toimub 8. – 22. novembrini portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. Hääletusel saavad osaleda vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Elluviimisele kuulub enim hääli saanud idee ja see peab koguma vähemalt 200 häält.

 

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee


INFO

Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 756

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 14

Registreeritud töötuid: 473

Töötusprotsent: 6%*

Vabad töökohad: 134*

Keskmine palk: 1238,8 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad