« Tagasi

Viljandi lasteparki tuleb Eesti esimene uisukrossi väljak

Viljandi linnavalitsus andis täna erakorralisel istungil uisukrossi huvilistele vabatahtlikele loa luua Viljandi lastepargi trikirajale uisukrossi väljak, mille sarnast pole Eestis veel varem tehtud.

Viljandi hokiklubi Fuuriad naiskonna mängija Kristi Seppa sõnul on vabatahtlikel plaan katta Viljandi pumptrack jääga. „Võtsin ühendust pumptrack'i ehitaja Henri Kalmiga, kes ütles, et jää trikirada ei lõhu ega ohusta," ütles Seppa. Ta lisas, et raja valmimisel kutsutakse seda testima Eesti parim uisukrossi sõitja Mark Taru.

Uisukrossi väljaku loomist pooldas ka linnavalitsus. „Viljandi linnal on hea meel, et meil on nii aktiivseid inimesi, kes tulevad meie juurde oma huvitavate ettepanekutega," ütles linnapea Madis Timpson, „Uisukrossi väljak pakub kindlasti palju põnevust ning mitmekesistab talispordi võimalusi Viljandis. Korraldasime erakorralise istungi, et võimalikult kiiresti reageerida tulnud soovile, kuna ilmajaam lubab miinuskraade ja pole mõtet aega kaotada." Ta lisas, et hetkel on võimalik talispordiga tegeleda Lumepargis, Jäähallis ja loodetavasti varsti ka Viljandi järvel.

Uisukrossi väljakul saavad käia nii need, kes treenivad võistlusteks kui ka kõik huvilised, kellel on varustus olemas. Väljaku loomiseks said vabatahtlikud nõu pumtrack'i ehitajalt Hanri Kalmilt. Jää tegemine jagatakse omavahel ära ning töödega plaanitakse alustada juba täna õhtul.

 

Lähemalt: Viljandi hokiklubi Fuuriad mängija Kristi Seppa, telefon 5343 3113