Uudised ja teated

« Tagasi

Tartu tänava uuendatud lõik avatakse liikluseks

25.11.2021

Reedel, 26. novembril avatakse liikluseks remonditud Tartu tänava lõik Tallinna ja Lossi tänava vahel.

Ehituse käigus vahetati välja vee – ja sademeveetorustik, tänavavalgustus, rajati uued kõnniteed ning sõidutee ja parklad.

Kui enne remonti oli tänav asfaltkattega, siis nüüd on kogu lõigus kasutatud ainult betoonkivi. Kokku laoti ligi 3800 ruutmeetrit kivisillutist.

Võrreldes varasemaga on muutunud tänava parkimiskorraldus, mis nüüdsest on pikisuunaline. Sellise parkimise korraldamise tingis laia kõnnitee rajamine, mis võimaldab erinevate ürituste ajal paigaldada tänava äärde näiteks müügitelke. Tänava ääres on küll seetõttu parkimiskohti vähem, kuid uues rajatud parklas nüüdsest rohkem.  

Liikluskorraldus on remonditud Tallinna ja Lossi tänava lõigus endiselt ühesuunaline, suunaga Tallinna tänavalt Lossi tänava poole.

 

Abilinnapea Kalvi Märtin avaldas heameelt, et suur töö kesklinnas on tehtud ja üks peatänav on saanud kaasaegse ilme. „Oleme tänulikud kõikidele Tartu tänava ääres toimetavatele äridele, kes olid kannatlikud ja kohanesid ümberkorraldustega. Nüüd, kus tänav on saanud uue kuue, toob see kindlasti rõõmu nii klientidele kui ka piirkonnas töötavatele inimestele," sõnas Märtin.

Augusti keskel alanud remonditöid teostas OÜ Tavt ja nende maksumuseks kujunes ligikaudu 520 000 eurot.

 

 

Lähemalt: abilinnapea Kalvi Märtin, telefon 505 5922