Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus esitas volikogule 2022. aasta eelarve eelnõu

30.11.2021

Linnapea Madis Timpson andis täna, 30. novembril volikogu saadikurühmade esindajatele pidulikult üle järgmise aasta linnaeelarve eelnõu.

Eelarve kogumaht on 32,4 miljonit eurot. Maksutulu oodatakse linnaeelarvesse 15,6 miljonit eurot, mida on 0,59 miljoni euro võrra enam kui tänavu.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on tuleval aastal prioriteetne linna palgal olevate inimeste töötasude suurendamine ja haridusega seonduv. „Sellel aastal keskendume linnalt palka saavate töötajate tasude kasvule ning lasteaedade õppekulu summade fikseerimisele. Plaanime tõsta lasteaiaõpetajate assistentide ja abide palkasid kümme protsenti ning teisi palgafonde üldiselt viis protsenti," selgitas linnapea, „Samuti kavatseme parendada haridusasutuste infotehnoloogilist taset, et pakkuda lastele ja noortele kaasaegsemat haridust."

Erinevate objektide rekonstrueerimiseks ja muudeks investeeringuteks on kavandatud ca 3,8 miljonit eurot, milleks 1 miljon eurot plaanitakse saada toetuste kaudu. Tuleva aasta suurim investeeringuobjekt on Viljandi Lasteaed Karlssoni uue hoone ehitamisega alustamine. Lasteaiahoone ehitus kestab kaks aastat ning 2022. aastal kulub projekteerimiseks ja ehitamiseks 1,48 miljonit eurot.

Samuti on 2022. aasta eelarves 246 983 eurot planeeritud Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba taastamisega alustamiseks. Mälestussammas valmib 2023. aasta suvel.

Viljandi linna 2022. aasta eelarve projektiga saab lähemalt tutvuda aadressil https://www.viljandi.ee/eelarve-2022

 

Lähemalt: rahandusameti juhataja Marika Aaso, telefon 435 4719, e.post marika.aaso@viljandi.ee