« Tagasi

Viljandlasi kutsutakse kesklinna renoveerimise plaanidega tutvuma

Viljandi linnavalitsus korraldab kolmapäeval, 19. juunil kell 17 raekojas infotunni, kus tutvustatakse tuleval aastal algavaid suuri ehitustöid Vabaduse platsil ja ümbruskonna tänavatel.

2020. aasta kevadel algavate ehitustööde käigus saavad uue ilme Vabaduse plats, Tallinna tänav Tasuja puiestee ja Tartu tänava vahelisel lõigul, Vaksali tänav Tallinna ja Hariduse tänava vahelisel lõigul, Tasuja puiestee, Vabaduse plats 4 parkla ja Vana-Vaksali tänav. Lisaks lammutatakse Vabaduse plats 6 hoone.

Tööde eeldatav maksumus on 3,8 miljonit eurot.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on infotund mõeldud eelkõige piirkonna elanikele ja ettevõtjatele, kuid et ehitustööd mõjutavad tervet linna, on osalema oodatud kõik huvilised. «Nii suuremahulisi töid sedavõrd olulises piirkonnas pole Viljandis ammu olnud. Meie linnasüdant ootab märkimisväärne uuenemine. Peame selle saavutamiseks järgmisel aastal linnas liigeldes mõningaid ebamugavusi taluma, kuid ma usun, et asi on seda väärt ja kohalikud elanikud on mõistvad,» ütles linnapea.

Ehitustöödega on plaanis alustada 2020. aasta aprilli alguses ning need kestavad kuni sama aasta oktoobrini. Hetkel käib linnavalitsuses ehitushanke ettevalmistamine. Kui ehitaja on käesoleva aasta lõpuks selgunud, pannakse paika ka tööde detailne ajagraafik, millest nii kohalikke kui ka laiemat üldsust teavitatakse.

Linnasüdame uuendamine toimub projekti «Viljandi linnakeskuse avaliku ruumi kaasajastamine» raames, mida toetab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme maksimaalselt 2,72 miljon euroga. Projekti eesmärk on kujundada keskväljakust just Viljandile omane visiitkaart ning muuta Viljandi kesklinn atraktiivseks ja väärtuslikuks keskkonnaks ettevõtjate, linna- ja maakonna elanike ning külastajate jaoks

Projekti aluseks on Viljandi kesklinna peaväljaku ja seda ümbritseva linnaruumi arhitektuurivõistluse võistlustöö «TASA SÕUAB», mille autoriteks on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre, Taavi Kuningas, Mihkel Urmet arhitektuuribüroost AT Home OÜ.

Lähemalt: majandusameti juhataja Riho Tipp, telefon 435 0771, e-post riho.tipp@viljandi.ee