« Tagasi

Viljandis saab vabariigi aastapäeva tähistada kogu perega

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistatakse Viljandis 24. veebruaril traditsioonilise iseseisvusmanifesti lugemise, lauluväljakul toimuva perepäeva ja silmapaistvate linlaste tunnustamisega Ugala teatris.

Teatrimaja uksed avatakse juba kell 12 ning avatud on ka kohvik. Sissepääs ja aktusel osalemine on kõigile tasuta. Aktus ise algab kell 13.

Pidupäeva puhul toimub linnas veel sündmusi. Kell 9.30 asetavad kaitseliitlased ja noortevolikogu esindajad pärjad vabadusvõitlejate haudadele ja mälestusmärkidele.

Kell 10 algab tänujumalateenistus Pauluse kirikus, mis kestab tund aega. Peale seda liigutakse ühise jalutuskäiguga kohtumaja ette, kus orienteeruvalt kell 11.20 loeb linnapea Madis Timpson ette «Manifesti kõigile Eestimaa rahvastele».

Pärast seda suundub rongkäik mööda Posti ja Tallinna tänavat ning Tasuja puiesteed kindral Laidoneri mälestusmärgi juurde. Rongkäikuga oodatakse liituma ka linnarahvast.

Kell 11.50 asetatakse pärjad kindral Laidoneri mälestusmärgile ning peale seda, kell 12 algavad pidustused lauluväljakul. Vabariigi aastapäeva tähistatakse seal jõustruktuuride väljanäituse, elava muusika, pidupäevasupi ja kringliga. Lisaks pakuvad tegevusi kogu perele Elamuspank ja Teadusteater, sõita saab hobuvankriga ja osaleda loodusretkel. Tegevused kestavad seal kuni kella 14.

Kell 13 Ugala teatris algava kontsertaktuse otseülekannet on võimalik jälgida ajalehe Sakala veebilehe vahendusel aadressil sakala.postimees.ee.

Linna preemiate laureaadid:
Elutöö preemia – Peeter Jürgens
Aastapreemia – Park Hotell Viljandi ja OÜ Laidoneri Kinnisvara
Kultuuripreemia – Kristiina Alliksaar / Toomas Porro ja Jüri Märka*
Teatripreemia – Ülle Konovalov
Spordipreemia – Tenniseklubi «Fellin»
Noore sportlase preemia – Andi Uustalu
Aasta noor – Ursula Ilves
Laste- ja noortesõbralik ettevõte – Ugala teater
Ettevõtluse edendaja – AS Cleveron / Mark Orav*

*Kultuuripreemia ja ettevõtluse edendaja kategoorias antakse välja kaks preemiat.