« Tagasi

Viljandi suurimas lasteaias algab kapitaalremont

Viljandis allkirjastati täna Krõllipesa lasteaia Mängupesa õppehoone rekonstrueerimistööde leping, mille kogumaksumus on 3,56 miljonit eurot.

Linna lähiaastate ühe suurema investeeringu tulemusena saab korda omavalitsuse suurim lasteaiahoone, mille 12 rühmas käib üle 200 lapse.

Linnapea Madis Timpson ütles lepingu allkirjastamisel, et paika, mis sellises mahus remonti rohkem vajaks, on Viljandis raske leida. «Olen kõik linna lasteaiad läbi käinud ja Mängupesa hoone on hetkel üks kehvemaid. Selle investeeringuga astume suure sammu edasi, et Viljandi lasteasutused saaksid kaasajastatud,» ütles linnapea. Ta lisas, et tegemist on Viljandi lähiajaloo suurima linnaeelarvest tehtava investeeringuga.

AS Tartu Ehitus juhatuse liige Alar Loo ütles, et ehitaja jaoks algab nüüd pingeline tööaeg. «Ehitajad peavad oma väärtust tõestama ikka tegude, mitte sõnadega,» ütles Loo.

Krõllipesa lasteaia direktor Margit Suurmets andis edasi lasteaiapere emotsioone. «Ehituse algus on meie jaoks suurte unistuste täitumine. Tänan kõiki, kes siia jõudmisse on panustanud,» rääkis Suurmets.

Mängupesa õppehoone ehitustööd algavad tänavu suvel ja kestavad kuni tuleva aasta maikuu lõpuni. Lasteaed kolib seniks Viljandi kesklinna, Vabaduse plats 6 hoonesse.

Ehitusprojekti koostas AS Infragate Eesti arhitekt Riho Terase ning sisekujundaja on Kaari Metslang.

Peatöövõtja on AS Tartu Ehitus ning ehituse kogumaksumus koos käibemaksuga 3 566 565 eurot. Sellest 86 protsenti ehk 3 085 431 tuleb Viljandi linnaeelarvest ning 481 134 euroga toetab