« Tagasi

Viljandi linn ja Eesti Pärimusmuusika Keskus uuendasid koostöölepingut

Viljandi linnapea Madis Timpson ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa kirjutasid teisipäeval alla koostöölepingule, mis kinnitab linna ja keskuse koostöö järgmiseks kolmeks aastaks.

Lepinguga lubab linn toetada keskuse tegevust ja Viljandi pärimusmuusika festivali vastavalt eelarve võimalustele. Samuti lubab linn oma maa tasuta kasutamist Viljandi pärimusmuusika festivali korraldamiseks.

Pärimusmuusika keskus lubab omalt poolt, et korraldab igal aastal Viljandi pärimusmuusika festivali ning viib aastaringselt läbi haridusprogrammi ja sündmusi pärimusmuusika aidas.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on pärimusmuusika keskus ja ait Viljandi kultuurielu lahutamatud osad ja seetõttu peab ka linn vajalikuks nende tegevust toetada. «Pärimusmuusika keskus on Eestis ja terves maailmas unikaalne asutus. Viljandi linn on uhke, et see just siin asub. Sellepärast toetame keskuse tegevust nii rahaliselt kui ka moraalselt,» rääkis linnapea.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa ütles, et Viljandi linnaga on keskusel olnud selle asutamisest saati 2008. aastal head suhted. «Viljandi on ja jääb meie asukohaks ka tulevikus ning antud lepe kinnitab meie mõlema head koostöötahet,» ütles Noormaa.

Käesoleval aastal toetab Viljandi linn Eesti Pärimusmuusika Keskust 45 000 euroga läbi kultuurivaldkonna tegevustoetuse.