« Tagasi

Viljandi lapsed osalevad Saksamaa noortelaagris

Kuus Viljandi Paalalinna kooli õpilast koos kahe õpetajaga sõitsid nädalaks Saksamaale, et osaleda 13.-19. juulini toimuvas Stormini haridus- ja demokraatialaagris.

Schleswig-Holsteini liidumaal toimuvat laagrit korraldatakse koostöös Glinde linnaga kuuendat korda. Laagrist võtavad osa 240 last vanuses 9-13 eluaastat ja üle 150 juhendaja. Viljandi linna toel osalevad laagris kuus last Viljandi Paalalinna koolist koos kahe saksa keele õpetajaga.

Linnavalitsuse välissuhete spetsialisti Markus Peter Nageli sõnul ehitatakse ürituse toimumise ajaks Glinde kesklinna eraldi linnak. «Stormini linnas elavad ainult lapsed. Just nagu päris elus käiakse ka Storminis tööl ja poes ning harrastatakse erinevaid hobisid. Noored linnakodanikud valivad endale oma linnapea ja parlamendi,» selgitas Nagel.

Stormini lapsi juhendavad nende igapäevases töös rohkem kui viiekümnel erialal õppivad kutsekoolide õpilased. Nageli sõnul mängib lisaks oskuste omandamisele ja ise teenitud rahaga ümberkäimise Stormini puhul olulist rolli koos veedetud aeg. «Sealjuures ei oma mingit tähtsust laste sotsiaalne taust. Kas puuetega või ilma, kas rikas või vaene - kõik on oodatud, kõik löövad kaasa ja mis on kõige tähtsam, kõigil on lõbus.»

Pärast suvelaagri lõppu lähevad Paalalinna kooli lapsed koos oma juhendajatega kaheks päevaks külla Viljandi sõpruslinna Ahrensburgi.

Täpsemalt: välissuhete spetsialist Markus Peter Nagel, telefon 43 54 731, e-post markuspeter.nagel@viljandi.ee