« Tagasi

Viljandi kriisikomisjon kinnitas tööplaani

Viljandi linna kriisikomisjon kogunes täna korralisele koosolekule, et teha kokkuvõtteid möödunud aasta tööst ja planeerida käesoleva aasta tegevusi.

2018. aastal sai valmis Viljandi linna evakuatsioonikohtade plaan, mille järgi on hädaolukorras võimalik pakkuda ajutist peavarju kuni tuhandele inimesele. Samuti koostati mullu linna poolt korraldatavate elutähtsate teenuste – vee- ja soojavarustuse ning teede sõidetavuse – kirjeldused ja toimepidevuse nõuded.

Käesoleval aastal on kavas hädaolukorra lahendamise ja ressursiplaani koostamine, ennetusalased nõustamised ja elutähtsate teenuste toimepidevuse plaanide kinnitamine. Lisaks on kevadel kriisikomisjonil plaanis korraldada lauaõppus.

Komisjoni juhi linnapea Madis Timpsoni sõnul on omavalitsuse kohustus mõelda ette igale ohuolukorrale. «Viljandi linn on hubane ja ohutu. Sellele vaatamata on oluline, et kriisid meid ootamatult ei tabaks ja hädaolukorras teaksid nii tavakodanikud kui organisatsioonid, kuidas käituda. Linna kriisikomisjon nende küsimustega tegelebki. Julgen öelda, et meie riskid on hästi maandatud ja teame, mida kriisi korral ette võtta,» rääkis linnapea.

Viljandi linna kriisikomisjoni kuuluvad linnavalitsuse, päästeameti, politsei, kaitseliidu, linna taristuettevõtete, haigla ja vaimulike esindajad.

Lähemalt: majandusameti juhataja Riho Tipp, telefon 435 0771, e-post riho.tipp@viljandi.ee