Viljandi Kesklinna koolis algab järjekordne Maramaa võistlus

Täna algab Viljandi Kesklinna koolis legendaarse linnapea August Maramaa nimeline matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub juba kahekümne kaheksandat korda.

Võistulahendamisele on kutsutud 39 osalejat kolmes vanusekategoorias – 7.-8. klassist 13 õpilast, 9.-10. klassist 14 ja 11.-12. klassist 12 õpilast.

Võistluse patroon, Viljandi linnapea Madis Timpson ütles, et tugeval matemaatikatraditsioonil on otsene seos sellega, et Viljandist ja Viljandimaalt on kasvanud nii palju silmapaistvaid isikuid. «Matemaatika on kõigi teaduste alus. Selleta ei saa läbi ei muusikud ega luuletajad, reaalteadlastest rääkimata. Maramaa võistlus on omalaadsete seas unikaalne nii oma järjepidevuse kui ka kõrge taseme poolest,» sõnas linnapea.

Koolidest on võistlusel esindatud Viljandi linnast Jakobsoni kool kuue, Kesklinna kool nelja ja Paalalinna kool kahe õpilasega. Naabervaldadest on Abja gümnaasium võistlusele saatnud kolm, Heimtali põhikool ühe, Suure-Jaani kool ühe, Paistu kool ühe, Võhma kool kaks, A. Kitzbergi nimmeline gümnaasium ühe ja Viljandi gümnaasium 18 noort matemaatikut.

Seekordsed ülesanded on noortele koostanud Viljandi gümnaasiumi õpetaja Anne-Mai Liigand, Viljandi Kesklinna kooli õpetaja Anneli Luik ja Jakobsoni kooli õpetaja Kea Roosileht. Nendel õpetajatel on ka au parimad välja selgitada.

Võistluse peakorraldajaks on jätkuvalt Viljandi gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Toomas Rähn, kelle eestvedamisel on matemaatikaülesandeid võistu lahendatud 16 aastat. Rähni sõnul teeb võistluse eriliseks August Maramaa isiksus. «Tema pühendumus mitmel rindel nii matemaatikaõpetaja kui linnavalitsejana on muljetavaldav ja eeskujuandev.
Meil on suur au korraldada ja õpilastel osaleda August Maramaa nimelisel võistlusel,» ütles Rähn. Ta lisas, et võitluse järjepidevuses on suur roll Viljandimaa matemaatikaõpetajate ja Viljandi linnavalitsuse väga heal koostööl.

Aprillikuu algul toimub Viljandi raekojas pidulik linnapea vastuvõtt võistluse võitjatele. Vastuvõtule palutakse parimad noored matemaatikud koos vanematega, nende juhendajad, võistluste korraldajad ja külalised.