« Tagasi

Sakala keskuses meenutatakse Balti ketti

Teisipäeval, 22. juulil kell 15.00 avatakse Sakala Keskuse fuajees Balti keti 25. aastapäeva rändnäitus «Kes on Su kõrval?». Kõik huvilised on avamisele oodatud!

Käesoleva aasta 23. augustil möödub 25 aastat Eestimaa Rahvarinde, Läti Tautas fronte ja Leedu Sąjūdise ühisaktsioonist „Balti tee", mis on ajalukku jäänud Balti ketina. Seistes käsikäes sadade kilomeetrite pikkuses inimketis, näitasid Baltimaade rahvad oma ühist tahet elada vaba rahvana vabal maal. Aastapäeva tähistamiseks koostas Rahvarinde Muuseum rändnäituse „Kes on Su kõrval?", mis jutustab loo Balti ketist, selle korraldamisest, toimumisest ja rollist maailma ajaloos. Väljapanek annab võimaluse meenutada 25 aasta taguseid sündmusi, vaadata fotosid, Balti keti korraldamise käsikirjalisi materjale, sümboolikat, filmi jne.

Näituse pealkiri „Kes on Su kõrval?" on mitmetähenduslik. Otseselt märgib see kunagist Balti ketis seismist, kus võhivõõrad käest kinni hoides paremat tulevikku lootsid ning tollast ärevat aega, kus ühiste eesmärkide nimel tehti rohkem jõupingutusi ning hooliti üksteisest. Samuti meenutab pealkiri, et me väärtustaksime ka tänapäeval inimesi enda ümber, märkaksime ja püüaksime üksteist mõista.

Kuna Balti ketis kanti rinnamärki, millel ilutsesid kolme Baltimaa kujutised, sõnad Rahvarinne, Tautas fronte, Sąjūdis ja Baltic Way, saavad nüüd kiiremad rändnäituse külastajad kingituseks sarnase sümboolikaga Balti keti aastapäeva rinnamärgi.

Näitus jääb Viljandis avatuks 14.augustini.

Näituse koostas: Helen Lausma-Saar

Kujundajad: Inga Raukas ja Tuuli Aule.

http://www.tallinn.ee/rrmuuseum/

https://www.facebook.com/rrmuuseum

 

Lisainfo:

Helen Lausma-Saar

Rahvarinde Muuseumi juhataja

Helen.Lausma-Saar@tallinnlv.ee<mailto:Helen.Lausma-Saar@tallinnlv.ee>

+ 372 6448193

+ 372 5070349