« Tagasi

Neljapäeval lõpeb Viljandi kaasava eelarve ideede esitamine

Viljandi kaasava eelarve ideede esitamine kestab veel viimaseid päevi. Oma ettepaneku 30 000 euro kasutamiseks saab esitada hiljemalt neljapäeval.

Teisipäeva lõunaks oli portaalis volis.ee esitatud 13 ideed. Oma ettepanekuga saab välja tulla igaüks, vaatamata sellele, kas tegu on Viljandi linna elanikuga või mitte. Ettepanekute üle hääletada saavad hiljem vaid Viljandi linna elanikud.

Linnapea Madis Timpson kutsus kõiki üles veel viimaseid päevi kestval ettepanekute kogumisel osalema. «Kaasava eelarve jaoks ideede kogumine käib kord aastas. Seepärast on just nüüd õige hetk oma ettepanek 30 000 euro kasutamiseks kirja panna. Oodatud on ka kõik need, kelle ettepanek mõnel varasemal aastal juba osalenud on. Ehk on just tänavu see kord, kui teie idee linlaste toetuse võidab,» ütles linnapea.

Ettepanekute esitamine lõpeb volis.ee keskkonnas neljapäeva, 10. oktoobri südaööl. Paberkandjal saab ettepaneku esitada samal päeval kuni kella 17 Viljandi raekojas.

Laekunud ettepanekud vaatab üle linnavalitsuse spetsialistidest koosnev komisjon, kes hindab ideede vastavust kaasava eelarve reeglitele, nende teostatavust tuleval aastal ning mahtuvust 30 000 euro suuruse eelarve piiridesse. Kõik nõuetele vastavad ideed suunatakse rahvahääletusele, mis toimub 11. – 25. novembrini.

Oma idee saab esitada aadressil https://bit.ly/2k96nVX

Rohkem infot kaasava eelarve kohta leiad aadressil www.viljandi.ee/kaasav