« Tagasi

Männimäe lasteaed sai uue kuue

Viljandi Männimäe lasteaias tänati ehitajaid ja lasteaiaperet energiatõhususe tõstmiseks ette võetud ehitustööde lõppemise puhul.

Suvel alanud remondi käigus rajati soojatagastusega ventilatsiooni- ja küttesüsteem, soojustati hoone sokkel, seinad ja pööning, vahetati välja kõik välisuksed ja aknad, renoveeriti sooja vee süsteem, elektripaigaldis uuendati ja ehitati osaliselt ümber. Samuti rajati hoone katusele päikeseelektrijaam.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul astuti ehitusega esimene samm Viljandi lasteaiahoonete kaasajastamise suunas. «Lasteasutuste korda tegemine on linnavalitsuse prioriteet. Männimäe lasteaia pere saab nüüdsest tegutseda soojemas, hubasemas ja värskema õhuga hoones. Lisaks tuleb linnal tasuda vähem kommunaalkulusid. Loodame lähiaastatel alustada ka hoone siseruumide remondiga. Järgmisel aastal võtab linn ette Krõllipesa lasteaia Mängupesa õppehoone kapitaalremondi,» ütles Timpson.

Viljandi haridusvaldkonna abilinnapea Janika Gedvil tunnustas lasteaia personali, kes tuli väga hästi toime keerulises olukorras töötamisega ja tänas lapsevanemaid mõistva suhtumise eest. «Keerulised ja ebatavalised olukorrad toovad esile, kas ja kui tugev on meeskond. Hea on tõdeda, et koostöö lasteaiapere, lapsevanemate, ehitajate ja linnavalitsuse erinevate ametite vahel sujus tõrgeteta. Pean oluliseks, et  ka lasteaia sisuline töö meie väikeste linnakodanikega jätkus ebatavalistes oludes samal heal tasemel.»

Männimäe lasteaia projekteerimis- ja ehitustöödeks sai linn toetusraha meetme «Lasteaiahoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamise toetuse kasutamise tingimused ja kord» elluviimise kaudu. Toetuse summa on 434 037 eurot. Linn lisab oma eelarvest üle 600 000 euro. Ehitustööde lõppmaksumus koos lisatöödega on 1 109 048,40 eurot.

Lasteaia projekteerimis- ja ehitustööde peatöövõtja oli AU Energiateenus OÜ ning omanikujärelevalvet teostas AS Infragate Eesti.