« Tagasi

Kultuur saabub dessandiga

 

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite eestvedamisel stardib 6.mail Viljandist üle-eestiline kultuurifestival «Kultuuridessant».

Kultuuridessant on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite loodud kunstiteoste üle-eestiline festival, mis kestab 6.-17. maini. Projekti eesmärk on näidata tudengite loovtöid võimalikult paljudes linnades ning erinevatel lavadel. Kahe nädala jooksul külastatakse Tallinnat, Tartut, Pärnut, Narvat, Rakveret ja Viljandit. 

Tänavune Kultuuridessant on Viljandis kahel päeval, 6. ja 11.mail. Rahva ette tuuakse kuus monolavastust, üks emadepäevale pühendatud jazz- ja pärimuskontsert, tudengite butafoorianäitus ning Tehnilise Teatri etendus, mis näitab publikule teatris kasutatava tehnika ilu ja potentsiaali.
Võrreldes mulluse Kultuuridessandi pilootprojektiga, on sel aastal nii osalejate kui ka korraldajate arv pea kahekordistunud. «Tänu publiku suurele huvile, külastame tänavu kuute Eesti linna koos üle poolesaja TÜ VKA tudengiga. Kultuuridessandist on tulevikus kindlasti kasvamas üks põnevamaid üle-eestilisi kultuurifestivale,»  rääkis Kultuuridessandi projektijuht Helena Tamm.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja sõnul on Kultuuridessant huvitav formaat, mis võimaldab kõnetada publikut paindlikul moel. «Seda veavad meie kooli noored ise, rakendades kogu Kultuuriakadeemia erialade liigirikkust,»  sõnas Barkalaja.

Kultuuridessanti tutvustavat videot näeb aadressil  http://vimeo.com/91796492