Tallinna tänavat rekonstrueeritakse tänavu veel 1,23 miljoni euro eest

Tänava ehituseks sai linn riigieelarvest 980 000 eurot toetust. Sellele lisandub 30 protsendiline omaosalus, mis kaetakse samuti riigieelarvest eriolukorra leevendusmeetmena eraldatud investeerimistoetusest. Tänava rekonstrueerimine läheb kokku maksma ligi 1,23 miljonit eurot. Ehitus on jätk juba käivale Tallinna tänava ehitusele Tartu tänava ja Vabaduse platsi vahelises lõigus.

 

Linnapea Madis Timpsoni sõnul sooviti kõnealust lõiku lisada ka kesklinna kaasajastamise projekti, kuid tookord selleks toetust ei antud ja nii jäi see tänaseks ehitusjärgus olevast projektist välja. "Tallinna tänava remondiks eraldati meile aasta alguses 980 000 eurot kohalike teede juhtumipõhise investeeringutoetusena. Meil on võimalus ühe suve jooksul suur lõik ühest linna olulisemast kesktänavast korda saada," ütles Timpson ja lisas, et linnaeelarvele sellest lisakoormust ei tule. "Lisaks tänavalõigu ehituseks eraldatud sihtrahale on meil kasutada ka eriolukorraga seoses antud investeerimistoetus. Saame kogu ehituse tehtud riigi raha eest," rääkis linnapea.

Ehitustöid hakkab tegema Tallinna Teede AS, kes on ka kesklinna tänavate ja Vabaduse platsi ehitaja. Ehitusleping allkirjastatakse neljapäeval, 21. mail kell 11 Sakala keskuse ees (Tallinna 5, Viljandi).

Töödega on plaanis alustada juuni keskel ja valmis peab ehitus olema aasta lõpuks. Kohalikele elanikele ja ettevõtetele tagatakse kogu ehituse vältel ligipääs oma kinnistutele.