« Tagasi

Esmaspäeval algab Viljandi kaasava eelarve ideede esitamine

Tuleval esmaspäeval algab kuuendat korda Viljandi linna kaasava eelarve tegemine. Ideid 30 000 euro kasutamiseks saavad esitada kõik soovijad.

Erinevalt lõpphääletusest, kus saavad osaleda vaid Viljandi linna kodanikud, võivad ettepanekute esitamisel osaleda kõik huvilised. «Kutsun üles nii viljandlasi, aga ka kõiki teisi, kes meie linnas käivad ja siin toimuva vastu huvi tunnevad, oma ideed kirja panema ja kaasava eelarve konkursile esitama,» ütles Viljandi linnapea Madis Timpson. «Mida suurem on esitatavate ideede hulk, seda suurem on tõenäosus, et nende seas on mõni, mis suurema hulga linlaste toetuse võidab,» lisas linnapea.

Ideede esitamine kestab 10. oktoobrini. Veebis saab idee esitada portaali volis.ee kaudu ning paberkandjal Viljandi raekojas (Linnu 2). Peale seda on linnavalitsuse komisjonil kuu aega, et ideid vaagida ja selgitada välja sellised, mis mahuvad 30 000 euro piiridesse, on aasta jooksul teostatavad, sobivad Viljandi linnaruumi ning on muus osas konkursi tingimustele vastavad. Hääletusele suunatakse kõik reeglitele vastavad ideed.

Kaasava eelarve ideedele esitatavate nõuetega saab lähemalt tutvuda aadressil www.viljandi.ee/kaasav.

Viljandi kaasava eelarve hääletus toimub 11. – 25. novembrini portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. Hääletusel saavad osaleda vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Hääletuse õnnestumiseks peab vähemalt üks idee koguma 200 häält. Võitjaks kuulutatakse enim hääli saanud idee.

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee