UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linnaekskursioonide alguspunkt liigub pärimusmuusika festivali ajal aida juurest Vabaduse platsi maasika juurde

26.07.2022

13. juunil algasid sellesuvised tasuta linnaekskursioonid Pärimusmuusika aida eest, kuid alates neljapäevast, 28. juulist kuni suve lõpuni algavad giidituurid Vabaduse platsi maasika juurest. Tasuta linnaekskursioonid Viljandi vanalinnas koos kogukonnagiidiga kestavad kuni 28. augustini ning algavad iga päev kell 13.

Linnaekskursioonid algasid suve esimeses pooles Pärimusmuusika aida eest, sest esimest korda tehti koostööd Eesti Pärimusmuusika keskusega. Nimelt kestis sel perioodil aktsioon „Pärimusmuusik aidatrepil", mis tähendab, et enne tuuri algust andis iga päev üks pärimusmuusik paari palaga ekskursioonile muusikalise tervituse. Alates neljapäevast, 28. juulist algavad aga ekskursioonid tavapäraselt Vabaduse platsi maasika juurest.

Viljandi linnapea Madis Timpson väljendas heameelt linnatuuride suure populaarsuse üle. „Me oleme leidnud Viljandi linna tutvustama külalislahked ja suure südamega kohalikud inimesed, kes armastavad oma linna ja tutvustavad seda ka teistele. Ma olen kindel, et kõik need inimesed, kes giidituuridest osa võtavad, tutvuvad põnevate lugude kaudu Viljandi ajaloolise vanalinnaga, aga läbi selle ka väga paljude toredate puhkuse veetmise võimalustega, et Viljandisse kohe mitmeks päevaks peatuma jääda," ütles linnapea, „Mul on hea meel, et nii paljud inimesed on seda võimalust Viljandiga tutvumiseks kasutanud. Julgustan aga nii külalisi kui ka linlasi veel kuu aja jooksul linnaekskursioonidest osa võtma!"

Avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kulli sõnul on juuni keskpaigast kuni 27. juulini käinud  linnaekskursioonidel ligikaudu 500 külalist. „Külas on käinud suuremaid ja väiksemaid gruppe igast Eestimaa paigast, sekka ka välismaalasi ja viljandlasi koos peredega," ütles Kull, „Ka vahepealsed vihmahood ei kahandanud külaliste huvi. Meie giidid on tublid ja paindlikud, jalutustiir sätitakse ikka grupi huvidest ja ajaplaanist lähtuvalt."

Viljandi linnaekskursioone viivad läbi seitse kogukonnagiidid, kes läbisid eelmisel aastal Viljandi linnavalitsuse ja sihtasutuse Viljandimaa Arenduskeskus käivitatud koolitusprogrammi, mille eesmärk oli õpetada välja inimesed, kes hakkaksid suvel graafiku alusel tegema Viljandi linnaekskursioone.

 

Lähemalt: avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull, telefon 435 4730, e-post krista.kull@viljandi.ee


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 751

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 9

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad