UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linna kaheksa nädalat kestvale malevasuvele anti stardipauk

 

 

 

Maleva koordinaator Liis Särg ütles, et esialgselt oli planeeritud tööd pakkuda 105le noorele, kuid tänu ettevõtjate panusele on võimalik töökogemus saada sel suvel lausa 121 malevlasel. „Olen nii tänulik ettevõtjatele, kes on valmis enda juurde tööle võtma noori inimesi, pakkumaks neile töökogemust," rõõmustas maleva koordinaator, „Saame juba praegu rõõmustada koos rühmajuhtidega, et oleme võimelised nii paljudele noortele tööd pakkuma ja erinevate koolide ja piirkondade noori omavahel kokku viima."

Ta lisas, et kandideerimisperiood näitas, et malev on noorte seas väga populaarne, sest Viljandi linnas elavaid või õppivaid 13-18-aastaseid noori kandideeris malevasse lausa 201.

Esimese malevavahetuse noored asuvad tööle maasikapõldudele maasikaid noppima, kus on tööandjateks füüsilisest isikust ettevõtjad Terje Ringmets, Heidi Viilop ja Rain Juks.

Malevasuve jooksul tehakse ka heakorratöid Viljandi linna erinevatel objektidel, kus on abis Viljandi Linnahooldus. Ehe Pojad OÜ ootab noori Kanakülas koos tõelise malevaidülliga – pikad vaod, kus kasvavad mahetoodanguna rohimist ootavad erinevad köögiviljad. Malevasärkides töömesilasi on võimalik kohata ka Viljandi erinevates COOP kauplustes, nt Männimäe Konsum, Maksimarket, Kantreküla Konsum, Turu Konsum ja Kodukaubad, Ramsi kauplus ja Viiratsi Konsum. Kauplusetööd saavad proovida noored ka Viljandi linna mõlemas Maximas.

 

Viljandi Päevakeskuse kaudu on võimalik noortel aidata ka eakatel hoolt kanda oma lille- ja aiapeenardel ning puude ladumisel. Nii maleva koordinaatori kui rühmajuhtide sõnul on noortele osaks langenud imetabane võimalus kohtuda näiteks peaaegu 100 aastase inimesega, kel on kindlasti noortele palju oma elust rääkida.

Igal malevahetusel toimuvad lisaks töötegemisele ka ühised tegevused, mis on maleva koordinaatori sõnul tavaliselt maleva parim osa. Malevasse läheb külla Töötukassa, esimese töönädala lõpuks minnakse ööbimisega väljasõidule Viljandimaa erinevatesse turismitaludesse – Venevere puhkeküla või Kivi Turismitalu ning maleva viimasel tööpäeval sõlmitakse kokku kõik sõprussuhted ning pannakse oma malevahetusele punkt.

Malevasuve jooksul annavad oma panuse malevlastele töö pakkumisega veel Mahe Eeriksaare OÜ, tänu kellele on võimalik noortel korjata teetaimi ja anda oma panus Väetee valmimisse. Piihiit OÜ, kes tegutseb Mesimari nime all mesinduse ja marjakasvatusega hoolitseb selle eest, et noored saaksid proovida vaarikakorjet ja taimede rohimist. Terje Ringmets ootab enda juurde malevlasi ka suve teises pooles, kui tema põllul valmivad kultuurmustikad.

 

Malevasuve jätkub Viljandi linnas kuni 19.augustini, mil lõpetavad töötegemise viimase vahetuse kolmkümmend üks 13-14-aastast noort, kelle seas on ka kuus Ukraina noort.

Viljandi linna malevasuve rahastab Viljandi linn, Töötukassa alaealiste töötamise toetusfond ja varasemalt mainitud ettevõtted. Malevasuve jooksul saab tööd lisaks 121 noorele ka 11 rühmajuhti.

 

Lähemalt: maleva koordinaator Liis Särg telefon 5309 6933, e-mail liis.sarg@sakalakeskus.ee

 


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 751

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 9

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad