UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linn kutsub inimesi tegema annetusi Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba taastamiseks

Foto (Viljandi Linnavalitsus):  Täna kogunes Raekojas neljandat korda linnavolikogu Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba komisjon, et arutada samba taasrajamiseks tehtut ning edasisi plaane.

 

04.08.2022

Täna, 4. augustil kogunes neljandat korda linnavolikogu Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba komisjon, et arutada samba taasrajamiseks tehtut ning edasisi plaane. Ühtlasi kutsub Viljandi linn kõiki inimesi veelkord üles mälestussamba taastamiseks annetusi tegema.

Nimetatud komisjon kohtus täna esimest korda uues koosseisus, et saada ülevaade sellest, mis on vahepeal toimunud ning arutada edasisi plaane. Tänasel koosolekul osalesid nii uue kui ka eelmise komisjoni liikmed.

„Rääkisime täna põgusalt täismõõdus skulptuuride mudelitest, mida Tallinnas vaatamas käisime ja mis olid tõeliselt võimsad. Olime kõik üksmeelel, et mälestussammast puudutavad tööd on kenasti graafikus. Samuti vaatasime tulevikku ja arutasime Viljandimaa Vabadussõjas langenute elulugusid sisaldava koguteose koostamise üle," ütles linnavolikogu esimees Helmen Kütt, „Mul on hea meel tõdeda, et selles komisjonis ei ole justkui koalitsioon ja opositsioon, vaid kõik on üksmeelel, et Viljandisse peab selline mälestussammas tulema."

Selleks aga, et tagada Vabadussõjas langenute mälestussamba taastamine ja valmimine järgmisel aastal kutsub linnavolikogu esimees kõiki inimesi selles protsessis osalema. „Püstitame ühisel jõul meie vabaduse eest elu andnud poegadele pühendatud monumendi! Iga panus on oluline, sest see on meie kõigi ühine asi! Teie nimed, head annetajad, jäädvustatakse ka koguteoses „Viljandimaa Vabadussammas", mis ilmub mälestussamba avamise ajal, " sõnas Kütt.

Täna hommikuse seisuga on Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba taastamiseks annetatud 35 532,01 eurot.

Samba taasrajamise annetusteks on Viljandi linnavalitsus avanud konto SEB pangas numbriga EE021010302005455005. Selgitusse palume kirjutada Viljandimaa Vabadussõja mälestussammas. Viitenumbrit ei ole. Annetada on võimalik ka sularahas. Seda saab teha Raekoja I korrusel kassapidaja juures.

 

Tänasel Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba komisjoni koosolekul osalesid linnavolikogu esimees Helmen Kütt, volikogu aseesimees Peep Aru, valimisliidu Südamega Viljandis saadikurühma esimees Juhan-Mart Salumäe, Reformierakonna saadikurühma liige Tiit Jürmann, Keskerakonna saadikurühma esimees Helmut Hallemaa, Isamaa saadikurühma liige Helir-Valdor Seeder, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikurühma esimees Rein Suurkask, abilinnapea Kristjan Mändmaa ning Viljandi Muuseumi direktor Jaak Pihlak.

 

Lähemalt: linnavolikogu esimees Helmen Kütt, telefon 511 4339, e-post helmen.kytt@gmail.com

 


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 751

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 9

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad