UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Selgunud on tänavused Viljandi linna preemiate saajad

28.01.2022

Viljandi Linnavolikogu kinnitas eilsel istungil linna 2021. aasta preemiate laureaadid.

Linnavolikogu esimehe Helmen Küti sõnul oli eilne volikogu eriline, kuna vaid aastas korra on võimalik volikogul tänada erinevate tunnustuste näol tublisid inimesi ja ettevõtjaid ning mittetulundusühinguid. „Suur tänu kõigile, kes märkasid ja volikogule kandidaate esitasid. Valik oli raske, sest kõik esitatud väärivad suurt tänu, kuna oma töö ja tegevusega muudavad nad meie armsa kodulinna paremaks," ütles linnavolikogu esimees. „Palju õnne kõigile preemiate saajatele!"

Ka linnapea Madis Timpsoni sõnul on kõik preemiatele esitatud inimesed, ühendused ja ettevõtmised märkimisväärsed. „Esitatud kandidaatide arv näitab, et meie hulgas on palju inimesi, kelle tegevus linnaelus väärib tunnustust ja kelle panust meie elu paremaks ja huvitavamaks muutmisel on märgatud," ütles linnapea, „Aitäh teile kõigile selle eest ja palju õnne tänavustele preemia laureaatidele!"

Viljandi linna elutöö preemia pälvis Paavo Mikko Juhani Lampinen kaaspanuse eest Viljandi erasektori suurimas tööandjas, ettevõttes Viljandi Aken ja Uks AS ning aja, energia ja rahaliste vahendite panustamise eest Viljandi linna ja maakonna mitteärilistele tegevustele.

Linna aastapreemia pälvis Viktor Siilats ja osaühing Modify Viljandi mõisahoonele elu sisse puhumise ja seal spaahotelli Schloss Fellin avamise eest.

Viljandi aasta noor on Karl Kristofer Alp, keda tunnustati aktiivse tegevuse eest Viljandi Noortevolikogus ja kogukonnagiidina, sisukate uurimistööde ja artiklite ning Viljandi linna arengusse südamega panustamise eest.

Kultuuripreemiaid anti välja kaks. Need pälvisid Heldi Ruiso kogukonnale oluliste sündmuste, ettevõtmiste ja eestvedamiste eest ning Mart Saar mitmekesise ja aktiivse tegevuse eest Viljandi kultuurielus.

Teatripreemia pälvisid Liis Aedmaa ja Laura Kalle lähisuhtevägivallast rääkiva dokumentaalsetel materjalidel põhineva lavastuse „Kui sa tuled, too mul lilli" loomise eest.

Spordipreemiaga otsustati tunnustada Viljandi Maadlusklubi „Tulevik" suurepäraste võistlustulemuste ja kaasaegse maadluskeskuse avamise eest. Noore sportlase preemia pälvis aga Sigrid Kapanen suurepäraste sportlike saavutuste eest taipoksis.

Aasta laste- ja noortesõbralikuks ettevõtteks valiti MTÜ Tulevikujalgpalli Klubi 2021. aasta sügisel Viljandi Jakobsoni kooli tundide asendamise eest.

Ettevõtluse edendaja preemiaid anti tänavu välja kaks. Tactical Solutions OÜ sai tunnustuse tõestamise eest, et paari aastaga on heast ideest, innovaatilised toidupakid, võimalik arendada toimiv rahvusvaheline ärimudel, mida saab edukalt juhtida ka Viljandi suurusest väikelinnast. Solarstone OÜ tunnustati tipptasemel päikeseenergia lahenduste pakkumise eest Viljandis ja tõestamise eest, et Viljandi linnas on võimalik pidada kõrgtehnoloogilist tootmisettevõtet.

 

Kokkuvõtvalt:

Elutöö preemia – Paavo Mikko Juhani Lampinen

Aastapreemia – Viktor Siilats ja osaühing Modify

Kultuuripreemiad – Heldi Ruiso ja Mart Saar

Spordipreemia – Viljandi Maadlusklubi „Tulevik"

Noore sportlase preemia – Sigrid Kapanen

Teatripreemia – Liis Aedmaa ja Laura Kalle

Aasta noor – Karl Kristofer Alp

Ettevõtluse edendaja – Tactical Solution OÜ, Solarstone OÜ

Laste- ja noortesõbralik ettevõte – MTÜ Tulevikujalgpalli Klubi

 

Viljandi linna preemiad antakse üle pidulikul kontsertaktusel pärimusmuusika aidas vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad