Uudised ja teated

« Tagasi

Selgunud on kolmekümnenda Maramaa matemaatikavõistluse parimad

06.04.2021

Viljandi linna aukodaniku ja legendaarse linnapea August Maramaa nimelise matemaatikaülesannete lahendamise võistluse võitjad on selgunud.

August Maramaa nimeline matemaatikavõistlus toimus sellel aastal 10. märtsil kolmekümnendat korda. „Täna on legendaarse kunagise Viljandi linnapea August Maramaa 140. sünniaastapäev ning just täna on eriti hea tõdeda, et Maramaa matemaatikavõistlusest on saanud juba kolmkümmend aastat kestnud traditsioon, mis osalejatele endiselt põnevust pakub," ütles võistluse patroon, Viljandi linnapea Madis Timpson, „Suur tänu kõigile, kes seda võistlust läbi aastate elus on hoidnud ning sellega noortesse matemaatikahuvi süstinud."

Võistlus toimus sel aastal kolmes koolis – Kesklinna koolis, Jakobsoni koolis ja Viljandi gümnaasiumis. Käesoleval aastal kutsuti osalema 32 õpilast Viljandi Jakobsoni, Viljandi Kesklinna, Kalmetu, Saarepeedi, Suure-Jaani ja Võhma põhikoolidest ning Viljandi gümnaasiumist.

Ülesandeid koostasid ja lahendusi kontrollisid Paalalinna koolist Airi Lang ja Heli Liigand ning Viljandi gümnaasiumist Merle Sukk ja Toomas Rähn. Võistluse peakorraldaja on Viljandi gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Toomas Rähn.

 

2021. aasta August Maramaa nimelise matemaatikaülesannete lahendamise võistluse parimad:

7. – 8. klasside arvestuses

I koht  Helena Marie Hannus, Viljandi Kesklinna Kool, õpetaja Anneli Luik;

II koht Artur Andreson , Viljandi Jakobsoni Kool, õpetaja Aivi Pent;

III koht Hugo Soo, Saarepeedi Kool, õpetaja Õnne Aver.

 

9. – 10. klasside arvestuses

I koht  Jan Erik Jakstein, Viljandi Gümnaasium, õpetaja Kätlin Ingi;

II koht Janeli Sillaots, Viljandi Jakobsoni Kool, õpetaja Tiina Vilberg;

III koht Eric Richard Kogerman, Viljandi Gümnaasium, õpetaja Kätlin Ingi.

 

11. – 12. klasside arvestuses

I koht  Kristjan Uus, Viljandi Gümnaasium, õpetaja Margit Nuija;

II koht Ranel Savolainen, Viljandi Gümnaasium, õpetaja Malle Eglit;

III koht Johannes Rebane, Viljandi Gümnaasium, õpetaja Malle Eglit.

 

Kui traditsiooniliselt antakse parimatele tunnustused üle Maramaa sünniaastapäeva paiku pidulikul aktusel, siis sellel aastal lükkub koroonaolukorrast ja kehtivatest piirangutest sõltuvalt vastuvõtt edasi. Kui tunnustuste üleandmise korralduses on midagi selgunud, teavitatakse sellest ka asjaosalisi.

Võistluse juubeliaasta puhul ilmus tänavu ka raamat „30 Maramaa võistlust", mille koostas võistluse peakorraldaja Toomas Rähn. Trükisesse on talletatud viimase 10 aasta võistluste ülesanded, lahendused ja tulemused. Samuti leiab raamatust meenutusi inimestelt, kes on võistluse organiseerimisega seotud olnud. Huvilistel on võimalik raamatut saada trükise autorilt Toomas Rähnilt.

Esimene August Maramaa nimeline matemaatikavõistlus toimus 6. märtsil 1992. aastal tollases Viljandi IV Keskkoolis. Võistluse algatasid matemaatikaõpetajad Andres Haavasalu ja Alu Külm. Esimene võistluse pidulik lõpetamine toimus 6. aprillil linnavalitsuse saalis, kus parimatele jagati auhinnad.

 

Lähemalt: haridusspetsialist Riina Viileberg, telefon 435 4765


Linn arvudes

15.03.21

Registreeritud elanikke: 16 827

Pindala: 14,65 km2

Sünnid veebruaris: 13

Registreeritud töötuid: 506

Töötusprotsent: 6,7%*

Vabad töökohad: 83*

Keskmine palk: 1195 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad 

Tartu 2024 veebibänner