UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Kultuur saabub dessandiga

 

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite eestvedamisel stardib 6.mail Viljandist üle-eestiline kultuurifestival «Kultuuridessant».

Kultuuridessant on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite loodud kunstiteoste üle-eestiline festival, mis kestab 6.-17. maini. Projekti eesmärk on näidata tudengite loovtöid võimalikult paljudes linnades ning erinevatel lavadel. Kahe nädala jooksul külastatakse Tallinnat, Tartut, Pärnut, Narvat, Rakveret ja Viljandit. 

Tänavune Kultuuridessant on Viljandis kahel päeval, 6. ja 11.mail. Rahva ette tuuakse kuus monolavastust, üks emadepäevale pühendatud jazz- ja pärimuskontsert, tudengite butafoorianäitus ning Tehnilise Teatri etendus, mis näitab publikule teatris kasutatava tehnika ilu ja potentsiaali.
Võrreldes mulluse Kultuuridessandi pilootprojektiga, on sel aastal nii osalejate kui ka korraldajate arv pea kahekordistunud. «Tänu publiku suurele huvile, külastame tänavu kuute Eesti linna koos üle poolesaja TÜ VKA tudengiga. Kultuuridessandist on tulevikus kindlasti kasvamas üks põnevamaid üle-eestilisi kultuurifestivale,»  rääkis Kultuuridessandi projektijuht Helena Tamm.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja sõnul on Kultuuridessant huvitav formaat, mis võimaldab kõnetada publikut paindlikul moel. «Seda veavad meie kooli noored ise, rakendades kogu Kultuuriakadeemia erialade liigirikkust,»  sõnas Barkalaja.

Kultuuridessanti tutvustavat videot näeb aadressil  http://vimeo.com/91796492


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad