Pressiteated
GALERII: Linn ja Spordikool tunnustasid parimaid
Reedel, 27. jaanuaril tunnustati Viljandis pärimusmuusika aidas linna möödunud aasta parimaid sportlasi ja Spordikooli õpilasi. Galeriid parimate tunnustamisest saad näha SIIN.
Parima meessportlase nominendid:
- Kaspar Taimsoo – olümpiamängud III koht
- Rivo Saaremäe – Eesti MV üksikmängus III koht, Eesti karikavõistlused I koht
- Kristo Galeta – Eesti MV I koht ja hooaja heitjate seeriavõistluse võitja
- Jaanek Lips – 28 kordne Eesti täiskasvanute meister vaba-ja kreeka-rooma maadluses, 9 kordne Baltimaade karikavõitja
Parim meesportlane 2016 – Kaspar Taimsoo (esimene treener Ruth Vaar)
Parima naissportlase nominendid:
- Erli Mat – Eesti Karikavõitja ühepaadil, eesti MV sprindis III koht ühepaadil
- Laura Nurmsalu- olümpiadebüüt Rio de Janeiro olümpial
Parim naissportlane 2016– Laura Nurmsalu (treener Aune Varik)
Parima võistkonna nominendid:
- Eesti täiskasvanute meistrid. Naiste kaheksapaat
- Käsipalliklubi Viljandi HC
- Viljandi Lauatenniseklubi Sakala kõrgliiga meeskond
- Viljandi Jalgpalliklubi tulevik esindusmeeskond
Parim võistkond 2016 – käsipalliklubi Viljandi HC (treener Marko Koks)
Parima noorsportlase (neiud) nominendid:
- Kärolyn Mäesaar – Eesti koondise liige, Eesti täiskasvanute MV: 8+ I koht, 4x I koht
- Kristel Sandra Soonik – Eesti meister talikrossis, Eesti meister eraldistardis, eesti meister BMX krossis
- Berit Lehtsaar – Viljandimaa Ratsutamisklubi parim ratsutaja
- Kelly Heinpõld – 3 Eesti meistritiitlit ja 4 Viljandimaa rekordit
Parim noorsportlane 2016 (neiu) – Kärolyn Mäesaar (treener Ruth Vaar)
Parima noorsportlase (noormehed) nominendid:
- Rainer Valo – Eesti karikavõistlused juuniorid I koht, Eesti noorte MV meespaaris II koht
- Kristjan Johanson – Eesti meistrivõistluste hõbe talikrossis, Eesti meister Cyclocrossis
- Kevin Ervald – Eesti juunioride meister ja Eesti täiskasvanute meister
- Karl-Romet Nõmm – Viljandi JK Tulevik esindusmeeskonna väravavaht
Parim noorsportlane 2016 (noormees) – Kristjan Johanson (treener Marek Johanson)
Parima treeneri nominendid:
- Kert Villems - Noorte lauatennise arendamise eest Viljandimaal
- Rain Aleksandrov - Vabamaadlustreener
- Aivar Lillevere - Viljandi JK Tulevik esindusmeeskonna peatreener
- Marek Johanson - Viljandi Rattaklubi treener
- Ruth Vaar - Viljandi Sõudeklubi treener
- Aune Varik - vibulasketreener
- Marko Koks - Viljandi HC vanemtreener
Parim treener 2016 – Aune Varik
Viljandi Spordikooli 2016. aasta alade parimad
Aerutamine - Siim Laas, treener Peeter Becker;
Iluvõimlemine - Johanna Christina Peterson, treener Kersti Peterson;
Judo - Kristel Naelso ja Venno Austrin, treener Viljar Kannel;
Kergejõustik - Kelly Heinpõld, treener Tiit Aru ja Enrico Hänilene, treener Leho Estorn;
Käsipall - Raiko Roosna, treener Marko Koks;
Laskmine - Mei-Bret Isotamm ja Sten-Erik Link, treener Ellen Kangilaski;
Lauatennis - Marianne Pedak ja Rainer Valo, treener Kert Villems;
Maadlus - Kevin Ervald, treener Rain Aleksandrov;
Suusatamine - Mari Uha, treener Jaan Kallak ja Kevin-Mattias Klasman, treener Eve Tammemäe;
Sõudmine - Kärolyn Mäesaar ja Hugo Mengel, treener Ruth Vaar;
Vibulaskmine - Maris Tetsmann ja Maarjo Rösler, treener Aune Varik;
Võrkpall - Loora Orav, treener Merle Keerutaja ja Silver Maar, treener Vahur Vahtra.