Viljandi linna LOOMESTIPENDIUM

21.03.18

 

Viljandi linna loomestipendium on mõeldud Viljandi linnas elavatele ja tegutsevatele loomeinimestele, et väärtustada nende loomingut ning toetada nende tegevust Viljandi kultuurielus.

 

Stipendiumit saab taotleda

  • Loomeprotsessi uppumiseks, et eluks hädavajalik sellel ajal endiselt olemas oleks;
  • Loomeprotsessi tulemuste avalikustamiseks (näituste korraldamine, raamatu väljaandmine, autorikontserdi korraldamine jms);
  • Kõige muu jaoks, mis loominguga seotud ja mille vajalikkuses komisjoni veenda suudetakse.

 

Loomestipendiumi TÄHTAEG on igal aastal 1. veebruar, 1. mai, 1. august ja 1. november. Kui tähtaeg langeb nädalavahetusele või on riigipüha (1. mai), loetakse tähtajaks järgmine tööpäev. Hilinenud taotlusi arvesse ei võeta või lükatakse edasi järgmisesse vooru.

 

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada korrektselt täidetud loomestipendiumi taotlemise ankeet koos kõigi nõutud lisadokumentidega. Loomeprotsessile keskendumise taotluste juurde tuleb kindlasti lisada näiteid varasemast loomingust ja tegevusest Viljandi linnas. Raamatu, CD, DVD vm loometulemuste avalikustamise taotluse juurde tuleb lisada käsikiri, helinäidis, videonäidis jms.

Ankeeti täites ning põhjendusi kirjutades tuleks mõelda, et komisjon ei pruugi teada ei Teid ega Teie tausta, seega on kõige õigem viis konkreetsus ja põhjalikkus, et komisjon saaks plaanidest ja vajadustest võimalikult hea ja ülevaatliku pildi. Kui ankeedi täitmine tundub ülemäära keeruline, võib alati pöörduda Viljandi Linnavalitsuse kultuuri ja noorsootöö spetsialisti poole.

Täidetud ankeet koos nõutud lisadega tuleb saata aadressile viljandi@viljandi.ee. Tulemustest teavitatakse loomestipendiumi taotlejaid kuu aja jooksul peale tähtaega.

Pea meeles, et peale stipendiumi saamist lasub stipendiumi saajal kohustus esitada stipendiumi kasutamise aruanne (rahalise toetuse aruanne). Aruande täitmise osas annab nõu samuti kultuuri- ja noorsootöö spetsialist.

 

Lisainfot loomestipendiumi jagamise ja taotluste menetlemise kohta saab lugeda loomestipendiumi statuudist.

 

Lisainfo ja abi:

Vilja Volmer-Martinson

Kultuuri- ja noorsootöö spetsialist

4354755

vilja.volmer@viljandi.ee