11.11.19

Hääletada saab 11.11.2019 kella 8:00 – 25.11.2019 kella 20:00-ni elektrooniliselt kohalike omavalitsuste istungite infosüsteemi VOLIS keskkonnas (www.volis.ee).

Link hääletusele - https://www.volis.ee/gvolis/osale/view/?haaletus=469&kid=15215

Kellel puudub arvuti kasutamise võimalus, saab hääletada isikut tõendava dokumendi esitamisel hääletuse perioodi jooksul tööpäeviti kella 9:00-11:00 ja 14:00-16:00 Viljandi Linnavalitsuse kantseleis aadressil Linnu tn 2, Viljandi linn. 

 

Hea viljandlane!

Kas Sul on idee, kuidas Viljandi linnaruumi kõigi jaoks paremaks muuta?

Viljandi kaasav eelarve annab võimaluse teha 30 000 euro eest teoks idee, millest tervele linnale kasu tõuseb. Võta kampa oma pere, naabrid ja sõbrad ning arutage, mida teie arvates linnas 2020. aastal ette võiks võtta.

Tänavu teeme kaasavat eelarvet juba kuuendat korda. Varasematel aastatel on linnaelanike soovil paremaks saanud Uueveski oru trepid ja jalgtee, Paala järve rand ning lastepargi mänguväljak. Peagi lõppeval suvel korrastati Paala järve ülemine osa. Mis võiks olla järgmine ühine ettevõtmine?

Kaasava eelarve ideede esitamine saab alguse 9. septembril ja kestab kuni 10. oktoobrini. Ideid saab esitada elektrooniliselt portaalis volis.ee või paberkandjal Viljandi raekojas (Linnu 2).

Esitatud ideed vaatab üle linnavalitsuse komisjon, hinnates iga idee vastavust kaasava eelarve reeglitega ja nende teostatavust järgmise kalendriaasta jooksul. Kõik nõuetele vastavad ideed suunatakse hääletusele.

Hääletus toimub 11. – 25. novembrini portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. Hääletusel saavad osaleda vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Hääletuse õnnestumiseks peab vähemalt üks idee koguma 200 häält. Võitjaks kuulutatakse enim hääli saanud idee.

Kaasava eelarve idee teostamiseks ette nähtud 30 000 eurot peab kuluma linnaruumis olulise investeeringu või tegevuse kulude katmiseks. Kaasavast eelarvest ei toetata sündmuste korraldamist. Kaasava eelarve objekt peab pakkuma avalikku huvi, olema linnaruumis avalikus kasutuses ning sellest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulutusi linna järgnevate aastate eelarvetele. Kui objektiks on avalikes huvides kasutatav investeering ja selle omanik ei ole Viljandi linn, sõlmitakse objekti omanikuga avaliku kasutamise kokkulepe idee elluviimisele järgnevaks 5-ks aastaks.


Viljandi linna kaasava eelarve kord - Viljandi Linnavolikogu 28.06.2018 määrus nr 21 "Viljandi linna kaasav eelarve"

Kaasava eelarve infotunni ettekanne 4.09.2019

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee