Pressiteated

Viljandi linnavalitsuses arutati järveliikluse teemadel

Viljandi linnavalitsus otsustas esmaspäevasel istungil võtta kõrgendatud tähelepanu alla mootorsõidukite liikluse Viljandi järvel.

Linnapea Madis Timsoni sõnul on esimeste suviste ilmade järel jõudnud linnavalitsusse kaebused järvel kihutavate jettide kohta. «Viljandi järv on populaarne ajaveetmiskoht paljudele erinevate huvide ja hobidega inimestele. Linnavalitsuse soov on, et võimalikult paljud inimesed saaksid järvest rõõmu tunda. Jetisõitjate kohta tulnud kaebuste tõttu võtame järvel toimuva liikluse kõrgema tähelepanu alla, et hinnata, kas peaks rakendama meetmeid nende liikluse piiramiseks,» rääkis linnapea.

Seaduse kohaselt ei tohi veesõidukid liikuda Viljandi järvel kiiremini, kui 30 kilomeetrit tunnis. Siia alla ei kuulu veemotovõistlused ja treeningud, mille korral väljastatakse eriluba.

Linnavalitsus annab rannavalvele ülesande võimalikud rikkumised fikseerida. Samuti kutsutakse linnakodanikke üles järvel toimuvat häirivat tegevust fikseerima, seda näiteks nutitelefoniga üles filmides ja sellekohast infot linnavalitsusele edastades.

Lähemalt: abilinnapea Kalvi Märtin, telefon 435 4713, e-post kalvi.martin@viljandi.ee