Päevahoiu- ja intervallhooldusteenus

14.05.19

 

Viljandi Haigla õendus-hoolduskeskus pakub järgnevaid hooldus ja hoiuteenuseid:


Erakorraline hooldusteenus
Teenus on suunatud inimestele, kes vajavad erinevatel põhjustel kiiresti hoolduskohta.
Sihtgruppi kuuluvad ravikindlustuseta isikud, erakorralise meditsiini osakonnast saadetud patsiendid, kes ei vaja hospitaliseerimist, kuid kellel ei ole võimalik koju minna (saabunud näiteks kiirabiga öisel ajal). Samuti on erakorralisele hooldusteenusele oodatud haiglas ravil viibinud patsiendid, kes mingil põhjusel ei saa kohe pärast haiglaravi lõppemist koju tagasi pöörduda. Tegemist on lühiajalise teenusega, mille kestus on maksimaalselt kaks päeva.
Teenuse hind ei sõltu viibitud aja pikkusest, hinnas sisalduvad hooldusvahendid (vajadusel), ravimid ning toitlustamine.

Päevahoiuteenus
Teenus on suunatud isikutele, kes vajavad pidevat järelevalvet ning arendavaid tegevusi, kuid kelle lähedastel ei ole erinevatel põhjustel võimalik tööpäeva jooksul oma pereliikme eest hoolt kanda. Päevahoiuteenuse kestus on kella 7.00 kuni 19.00, st klient viibib teenusel hommikust õhtuni.
Hinnas sisalduvad hooldusvahendid, toitlustamine kolm korda päevas, voodikoht ning päevased ravimid. 

Intervall-hooldusteenus ehk lühiajaline hooldusteenus
Teenus on suunatud klientidele, kes ei tule igapäevaeluga iseseisvalt toime ning vajavad turvalist ja kontrollitud keskkonda ajal, mil tema lähedased ei saa erinevatel põhjustel tema eest lühiajaliselt hoolitseda. Sobib hästi klientidele, kelle lähedased plaanivad sõita reisile või viibivad kodust eemal puhkusel. Kliendile on tagatud ööpäevaringne järelevalve ning hooldus ja erinevad tegevused vastavalt tema tervislikule seisundile. Teenus kestab 214 päeva või vastavalt individuaalsele lepingule.

Teenuse hinnas sisalduvad ravimid, hooldusvahendid ja toitlustamine kolm korda päevas. Rohkem infot Viljandi Haigla koduleheküljel.