LOOMESTIPENDIUM

20.10.20

 

Viljandi linna loomestipendium on mõeldud Viljandi linnas elavatele ja tegutsevatele loomeinimestele, et väärtustada nende loomingut ning toetada nende tegevust Viljandi kultuurielus.

 

Stipendiumit saab taotleda

  • Loomeprotsessi uppumiseks, et eluks hädavajalik sellel ajal endiselt olemas oleks;
  • Loomeprotsessi tulemuste avalikustamiseks (näituste korraldamine, raamatu väljaandmine, autorikontserdi korraldamine jms);
  • Kõige muu jaoks, mis loominguga seotud ja mille vajalikkuses komisjoni veenda suudetakse.

NB! Loomestipendiumit ei jagata eelisjärjekorras reiside korraldamiseks.

Loomestipendiumi TÄHTAEG on igal aastal 1. veebruar, 1. mai, 1. august ja 1. november. Kui tähtaeg langeb nädalavahetusele või on riigipüha (1. mai), loetakse tähtajaks järgmine tööpäev. Hilinenud taotlusi arvesse ei võeta või lükatakse edasi järgmisesse vooru.
 

Loomestipendiumite taotlemine toimub läbi e-keskkonna spoku. Spokusse saab sisse logida, valides ülamenüüst E-TeenusedSPOKUs saab täita nii stipendiumiavalduse kui laadida üles kõik nõutud lisadokumendid, sh soovitaja poolt allkirjastatud soovituskirja.

Loomeprotsessile keskendumise taotluste juurde tuleb kindlasti lisada näiteid varasemast loomingust ja tegevusest Viljandi linnas. Raamatu, CD, DVD vm loometulemuste avalikustamise taotluse juurde tuleb lisada käsikiri, helinäidis, videonäidis jms. 

Avaldust täites ning põhjendusi kirjutades tuleks mõelda, et komisjon ei pruugi teada ei Teid ega Teie tausta, seega on kõige õigem viis konkreetsus ja põhjalikkus, et komisjon saaks plaanidest ja vajadustest võimalikult hea ja ülevaatliku pildi. Kui avalduse täitmine tundub ülemäära keeruline või tekib küsimus e-keskkonnas toimetamise kohta, võib alati pöörduda Viljandi Linnavalitsuse kultuuri ja noorsootöö spetsialisti poole.

Tulemustest teavitatakse loomestipendiumi taotlejaid kuu aja jooksul peale tähtaega.

Pea meeles, et peale stipendiumi saamist lasub stipendiumi saajal kohustus esitada stipendiumi kasutamise aruanne, mis tuleb täita samuti e-keskkonnas SPOKUKui aruandele on vajalik lisada kuludokumendid ja nende maksmist tõendavad dokumendid, siis peavad need jääma rahakasutamise perioodi sisse. Aruande täitmise osas annab nõu samuti kultuuri- ja noorsootöö spetsialist.

 

Lisainfot loomestipendiumi jagamise ja taotluste menetlemise kohta saab lugeda loomestipendiumi statuudist.

 

Lisainfo ja abi:
Vilja Volmer-Martinson
Kultuuri- ja noorsootöö spetsialist
4354755
vilja.volmer-martinson@viljandi.ee