Uudised ja teated

« Tagasi

Lastepargis avati uus mängulinnak

Täna kuulutati ametlikult avatuks kaks mänguväljakut, mis said teoks möödunud aastal Viljandi kaasava eelarve hääletuse võitnud idee tulemusena.

Kaasava eelarve võiduidee tulemusena sai Lastepark juurde kaks uut mänguväljakut. Väikelastele mõeldud linnakul on olemas arvelaud, arvutuspaneel, Trips-Traps-Trulli mäng, seieritega kell ja palju muud põnevat. Füüsilist tegevust pakuvad nii läbipugemistoru ja võrksild kui ka kaldtee-sild ja liumägi.

Mängulinnak on mõeldud väikelastele alates esimesest eluaastast ja pakub tegevust vähemalt kümnele lapsele korraga.

Suuremate laste mänguväljak sobib lastele alates viiendast eluaastast, kellel on huvi panna proovile oma osavus, julgus, jõud ja painduvus. Võrkudele ja ronimiselementidele mahub samaaegselt turnima palju lapsi, mistõttu tuleb ka liikumisel arvestada teiste lastega, mis omakorda hoiab lapsel ronimise ajal meele erksana ning paneb kontrollima nii oma keha kui ümbritsevat mängukeskkonda. Ronimiskompleksil treenitakse osavust ja tasakaalutunnetust ning paraja koormuse saavad ka kõik olulisemad lihasgrupid. Eriliseks teeb selle mänguväljaku ka tõik, et see on esimene omalaadne terves Eestis.

Viljandi linnapea Madis Timpson tänas avamisel idee esitajaid. «See projekt näitab hästi, et visadus viib sihile, sest Lastepargi ideele saadi kaasava eelarve hääletusel toetus kolmandal katsel. Mul on hea meel, et mitu inimest ja organisatsiooni tuli selle mõtte nimel kokku ja tegi koostööd. Tulemuseks on mängulinnaks, mis valmistab Viljandi lastele ja lastevanematele palju rõõmu».

Üks kaasava eelarve idee esitajatest, Pille Labi ütles mänguväljakute avamisel, et Lasteparki on elu tagasi tulnud. «Just seda me ideed esitades soovisimegi».

Lastepargi mängulinnakute ehitus läks maksma 28 700 eurot. Töid teostas ja atraktsioonid tarnis osaühing Tiptiptap.