Uudised ja teated

« Tagasi

Männimäe lasteaias algavad ehitustööd

Sel nädalal alustasid ehitajad Viljandi Männimäe lasteaia juures ettevalmistustöödega, et asuda hoone energiatõhusust parandama.

Põhitööd saavad alguse 18. juunil, peale seda, kui lasteaialapsed ja personal suvepuhkusele lähevad ja hoone ehitaja valdusesse annavad.

Linnapea Madis Timpson ütles, et ehitustööde algus märgib suurema Viljandi lasteaedade uuendamisplaani käivitumist. «Pean oluliseks, et meie linna lapsed saaksid areneda heades ja kaasaegsetes tingimustes. Seetõttu suunab linn investeeringuid eelisjärjekorras just lasteaedadesse ja koolidesse. Kohe läheb uuendamisele Paalalinna kool, nüüd asume Männimäe lasteaeda renoveerima ja ettevalmistustööd käivad Mängupesa õppehoone rekonstrueerimiseks,» lausus linnapea.

Männimäe lasteaias tehtavate tööde kogumaksumus on 1 020 864 eurot. Lasteaiahoone energiatõhususe parendamiseks antav toetusraha tuleb Eesti CO2 heitkoguste ühikute enampakkumisel saadavast tulust. Toetuse summa on 434 037,24 eurot. Linn lisab oma eelarvest ligi 600 000 eurot.

Projekteerimis- ja ehitustööde peatöövõtja on AU Energiateenus OÜ ning omanikujärelevalve eest kannab hoolt AS Infragate Eesti.

Lapsevanematel on võimalus paigutada laps suvekuudel Mängupesa õppehoonesse või taotleda kohamaksust vabastus kõigiks kolmeks suvekuuks. Alates 1. septembrist pääseb lasteaed taas oma ruumidesse, samal ajal jätkuvad fassaaditööd. Ehitustööde lõpptähtpäev on 14. detsember 2018.

Toetusmeetme «Lasteaiahoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamise toetuse kasutamise tingimused ja kord» töötas välja Rahandusministeerium koostöös KIKi ja valdkonna ekspertidega. Toetust vahendab KIK.

Lähemalt:
majandusameti juhataja Riho Tipp, telefon 435 0771 e-post riho.tipp@viljandi.ee
haridus- ja kultuuriameti juhataja Tiivi Tiido, telefon 435 4763, e-post tiivi.tiido@viljandi.ee