Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi Linnavalitsus kinnitas aasta õpetaja aunimetuse laureaadid

Viljandi linna aasta õpetajaks nimetati Viljandi Spordikooli õpetaja Aune Varik, aasta nooreks õpetajaks Viljandi Paalalinna kooli õpetaja Ülari Kais, aasta teenekaks õpetajaks  Viljandi lasteaed Männimäe õpetaja Eva Mäemets ning aasta haridusjuhiks Viljandi Spordikooli direktor Andres Kallavus.

Aune Variku õpilased on edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel, saavutades hulgaliselt auhinnalisi kohti. Treenerina on ta nõudlik ja järjekindel, tema tunnid on mitmekesised ja huvitavad. Varik kasutab efektiivselt erinevaid metoodikaid, juhendab õpilasi põhjalikult ja arvestab nende individuaalsusega. Aune Varik on Eestit ja Viljandimaad edukalt esindanud olümpiakoondislase treener.

Õpetaja Ülari Kais on aktiivne ja õpilast toetav õpetaja. Ta suudab individuaalsust märgata ja leiab võimaluse motiveerida igat oma õpilast. Kais juhendab edukalt ka vanemate klasside õpilaste spordi- ja liikumisega seonduvaid loovtöid. Ta on edukalt ühendanud hariduse ja spordi. Õpetaja Kaisi isiklik eeskuju on innustav ka lastele- ta on ise paljude jooksuvõistluste võitja ja osaleja.

Eva Mäemets töötab Viljandi lasteaias Männimäe õpetajana alates aastast 1986. Lasteaias töötatud 31 aasta jooksul on ta lasteaia arendustegevuses väga aktiivselt osalenud ja teeb seda ka praegu. Ta kuulub tegevuskava ja ideede arendusgruppi ning tervisenõukogusse. Ta osaleb lasteaia ansamblis. Eva Mäemetsa tegevus ei piirdu vaid ühe lasteaiaga, tema poolt algatatud ja juhitud projektid kaasavad kõiki lasteaedu. Ta on avatud uuele ning võtab kasutusele koolitustelt või kirjandusest saadud uusi teadmisi. Tal on rikkalik kasvatusalaste teadmiste ja kogemuste pagas, mida meelsasti jagab Männimäe lasteaia ja ka teiste lasteaedade kolleegidele.

Andres Kallavus on 70-aastase, 13 erineva spordiala, 800 õpilase ja 36 töötajaga Viljandi Spordikooli juht. Ta on koostöös hoolekoguga koostanud spordikooli arengukava ja täiendanud põhimäärust. Ta on kuulutanud välja treenerite konkursse ja loonud uusi ametikohti, tuues kollektiivi noori treenereid ja töötajaid. Tänu Kallavuse tööle on Viljandi Spordikool arenguvõimeline ja maakonna lastele parimat spordihuviharidust pakkuv kool.

Viljandi linna aasta õpetaja aunimetuse saajaid ja nominente tunnustatakse 6. oktoobril Sakala keskuses toimuval tänusündmusel Viljandimaa õpib ja tänab, mis korraldatakse koostöös Viljandi linna, Viljandi Maavalitsuse, Viljandimaa omavalitsuste Liidu ja Viljandimaa Haridustöötajate Liiduga.

Lähemalt: haridus- ja kultuuriameti juhataja Tiivi Tiido, telefon 435 4763, e-post tiivi.tiido@viljandi.ee