Uudised ja teated

« Tagasi

Riia maantee ja Vaksali tänava ristmiku ehitus

Kolmapäeval, 16. augustil algavad Riia maantee ja Vaksali tänava ristmiku ümberehitustööd. Sellega seoses tuleb nii tava- kui ka ühistranspordi liikumises mitmeid muudatusi.

Suletakse ristmikult läbipääs Riia maantee ja Vaksali tänava suunalt kesklinna poole liikumiseks. Männimäelt saab kesklinna suunas sõita läbi Reinu tee ja Hariduse tänava, Pärnu poolt tulijad peavad valima kas Raua või Tehnika tänava.

Avatuks jääb läbipääs suunal kesklinn – Pärnu maantee, seega saavad Männimäele sõitjad läbida ristmiku ning siis valida kas Tehnika või Vabriku tänava. Arvestama peaks siiski sellega, et läbipääs on raskendatud ning võib võtta tavapärasest rohkem aega.

Ehituse ajal on siiski ka perioode, kui suletud on kogu liiklus. Need on paaripäevased sulgemised torustiku ja tee muldkeha ehitamise ning asfalteerimise ajal. Nendest sulgemistest teavitatakse jooksvalt.

Ühistransport:

Linnaliinide bussiliiklus suunal kesklinn – Männimäe suunatakse Tehnika ja Terase tänavate kaudu, Riia maantee bussipeatus nihutatakse Terase tänava ristmikust edasi ja tähistatakse ajutise liiklusmärgiga. Liiklus suunal Männimäe – kesklinn või Paalalinn kulgeb marsruudil Riia maantee (Reinu tee bussipeatus) – Reinu tee – Hariduse tänav.

Pärnu maantee poolt tulevad bussid liiguvad marsruudil  Tehnika – Terase – Kalmu – Reinu tee ja Hariduse.

Ajutise liikluskorralduse ajaks jääb kasutusest välja Ugala bussipeatus, Riia maantee peatus nihutatakse teise asukohta.

Ristmiku ehituse ajaks paigaldatakse ajutised liiklusmärgid, palume sõidukijuhtidel neid järgida. Tööde tellijaks on Viljandi Linnavalitsus, peatöövõtjaks Tavt OÜ. Ehituse järelevalvet teostab Infragate Eesti AS. Lepingu hinnaks on koos käibemaksuga 417 423,91 eurot ning ehitustööd peavad lõpetatud olema hiljemalt 10. novembril käesoleval aastal.

Liiklusskeem

Bussiliiklus

Lähemalt: Heikki Teearu, teede spetsialist, tel 435 4715; 5333 8223, heikki.teearu@viljandi.ee

 

Krista Kull

avalike suhete ja turismiameti juhataja

435 4730 krista.kull@viljandi.ee