Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi Muusikakool avab renoveeritud õppehoone

Pärast üle aasta kestnud ehitustöid avab Viljandi Muusikakool täna kell 17 taas ajaloolise Jakobsoni 16 koolimaja uksed.

Mullu jaanuaris alanud ehitustööd on lõpule jõudnud ja kool saab oma tavapärases asukohas Viljandi kesklinnas õppetööd jätkata.

«Me saime sellise maja nagu soovisime,» ütles muusikakooli direktor Tonio Tamra enne maja avamist. «Koolimajas sees tehakse ilusat kunsti, aga see maja on ka ise nii seest ja väljast väga ilus. Me proovisime majja tagasi tuua 19. sajandi hõngu ja kogu lahendus sai väga terviklik,» lisas direktor.

Renoveeritud Viljandi Muusikakoolis on 22 õppeklassi, mida on sama palju kui enne remonti. Küll aga on õppetööks mõeldud pinda 100 ruutmeetrit rohkem kui enne.

Linnapea Ando Kivibergi sõnul on Viljandi Muusikakool Eesti parim muusikakool. «Parim kool väärib ka parimaid tingimusi. Viljandi linn on selle nimel palju pingutanud, et muusikakooli maja korda saada ja on hea meel, et see suur töö lõpuks valmis sai.»

YIT Ehituse juhatuse esimees Margus Põim sõnas, et koostöö tellija ja kõigi osapooltega sujus edukalt ning saadud kogemus on väärt teistega jagamist. «Soovin eriti esile tõsta Tonio Tamra ja Viljandi linna poolset väga head koostööd ja pühendumust hoone valmimise nimel,» lausus Põim. Muinsuskaitse all oleva maja rekonstrueerimine oli ehitajatele põnev väljakutse. «Alates punastest keraamilistest tellistest fassaadist kuni ajalooliste peegelvõlvlagedeni said korrastatud ja eriline tähelepanu muusikakooli puhul oli ruumide kaasaegsel akustikal ja heliisolatsioonil,» märkis Põim.

Kokku läksid Viljandi Muusikakooli rekonstrueerimistööd maksma 1 446 981 eurot, mida finantseeriti täies ulatuses Viljandi linnaeelarvest. Ehituse peatöövõtjad olid AS YIT Ehitus, Pärnu REV Ehitus OÜ ning AS Pärnu REV, projekteeris Henri Projekt OÜ ning omanikujärelevalvet teostas Tallinna Linnaehituse AS. Maja sisekujundusprojekti autor on Anne Tamverk.

Foto: Kris Süld / VLND