Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi Veevärk lahendas teisipäeva hommikul edukalt avariiolukorra

Teisipäeva hommikul kell 8.45 toimus AS Viljandi Veevärgi veepuhastusjaamas elektrikatkestus, mille tulemusena said kahjustada jaama elektroonikaseadmed. Kümnekonnaks minutiks seiskunud seadmete töö on praeguseks taastatud.

Avarii järel käivitus tagavarasüsteem, mis tagas linnas minimaalse veevarustuse olemasolu. Lõunaks oli Paalalinnas asuvas jaamas avarii lahendatud ja normaalne veevarustus taastatud. Avarii põhjustas piirkonna elektrikatkestus.

AS Viljandi Veevärgi juhataja Toomas Porro sõnul jätkuvad järeltööd ja asendusseadmete paigaldamine kuni kaks nädalat, kuid nende tegevuste mõju ei tohiks linlastele tuntav olla.

«Lisaks sellele arendame varasematest plaanidest lähtuvalt tänavu ja järgmise aasta jooksul välja kolmest kuni neljast väiksemast reservpumplast koosneva süsteemi, mis on võimeline autonoomseks tööks kriisiolukorras. Samuti uuendame veetöötlusjaama juhtumis- ja automaatikaseadmeid,» rääkis Porro. Ta lisas, et esimese pumpla ehitus Männimäe lasteaia kõrval juba käib ning see saab valmis tänavu juulis.