Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linn ja ettevõtjad lähevad taas Ida-Virumaale töötajaid otsima

Täna Jõhvi kontserdimajas toimuval Töötukassa töömessil on kohal Viljandi Linnavalitsuse ja viie linnas tegutseva ettevõtte esindajad, kes juba teist aastat töötajaid Viljandisse kutsuvad.

Lisaks tööpakkujatele on Jõhvis kaasas ka Viljandis kinnisvarahaldusega tegelev ettevõte osaühing Varaks, kes tutvustab võimalikke elamispindasid.

«Aasta jooksul, mis on möödunud viimasest Ida-Virumaal käigust, oleme näinud, et põhiline takistav asjaolu inimeste ümberasumisel on elamispinna küsimus,» ütles linnapea Ando Kiviberg. «Paneme seekord lisaks töökohtadest rääkimisele suuremat rõhku ka elamispindade tutvustamisele».

Linnapea sõnul käisid mitmed Ida-Virumaa inimesed möödunud aastal Viljandis töötamisvõimalustega tutvumas, kuid päris püsima ei jäänud keegi. Tagasiside nii ettevõtete kui töötajate poolt oli siiski positiivne ning see annab lootust, et edaspidi võiks Ida-Virumaalt Viljandisse tööleasujaid siiski olla. «Samal ajal, kui Ida-Virumaal on endiselt võrdlemisi suur töötusprotsent, vajavad Viljandi ettevõtted hädasti töökäsi juurde.»

Töömessil Jõhvis osalevad Viljandis tegutsevad aktsiaseltsid Dold Puidutööstus, Hansa Candle, Toom Tekstiil, Viljandi Aken ja Uks ning osaühing Delux.

Lähemalt: avalike suhete spetsilist Johan-Kristjan Konovalov, telefon 435 4732, e-post johankristjan.konovalov@viljandi.ee