« Tagasi

Viljandi ja Ahrensburg tähistavad sõpruse 30. aastapäeva

Viljandi ja Ahrensburgi linn Saksamaal tähistavad tuleval nädalavahetusel 30 aasta möödumist sõpruslepingu allkirjastamisest.

Aastapäevapidustused toimuvad Ahrensburgis ning Viljandit esindab seal linnavalitsuse ja volikogu liikmetest ning haridustegelastest koosnev 13-liikmeline delegatsioon.

Viljandi esindust juhtiv linnapea Madis Timpson ütles, et Ahrensburgi toetus ja sõprus on olnud 30 aasta jooksul Viljandis selgelt märgata. "Juba meie iseseisvusaastate alguses jõudis Ahrensburgist Viljandisse palju materiaalset ja moraalset abi. Sealsed kontaktid võimaldasid meie inimestel ette võtta kultuuri- ja õppereise. Käisin ka ise 1991. aastal Ahrensburgis jalgpalli mängimas ja see reis jääb mulle igaveseks meelde. Mul on hea meel, et Viljandis iga-aastaselt korraldatav jalgpalliturniir Hansa Cup hoiab seda traditsiooni tänaseni elus," ütles linnapea.

Lisaks linnapeale osalevad delegatsioonis Viljandi linnavolikogu liikmed Helmut Hallemaa ja Randel Länts, linnavalitsuse liige Rein Triisa, kes oli 30 aasta eest Viljandi maavanemana sõpruslepingu allkirjastaja, Viljandi Kesklinna lasteaia direktor Lea Matson, Hansa Cupi korraldaja Jaak Luhakooder, linnavalitsuse välissuhete spetsialist Mari Moorats, Viljandi Muusikakooli õppejuht Maarika Reimand, õpetajad Jan Viileberg ja Sander Kahu ning kooli õpilased Rute Trochynskyi, Elinor Luik ja Emma Sepp, kes esitavad Viljandi linna poolt muusikalised tervitused.

Viljandi delegatsioon kingib Ahrensburgi linnale Viljandi Kunstikooli laste valmistatud keraamilised paadid.

Ahrensburg asub Saksamaa põhjaosas, kuulub Schleswig-Holsteini liidumaa alla ning on Stormarni kreisi suurim linn. Ahrensburgis on 31 700 elanikku ning linnapea on Michael Sarach. Linnaõigused anti Ahrensburgile aastal 1949. Linna sümbol on renessanss-stiilis Ahrensburgi loss, mis kuulub Schleswig-Holsteini tähtsamate ehitiste hulka.

Sõprusleping Viljandi ja Ahrensburgi vahel allkirjastati 1989. aastal. 1997. aastal loodi Ahrensburgi linna abiga toonase Paalalinna Gümnaasiumi juurde saksa keele keskus. 2009. aasta suvel võõrustas Ahrensburg Viljandi Noorte Sümfooniaorkestrit, samal aastal andsid Ahrensburgi noored muusikud Viljandi pärimusmuusika aidas kontserdi. Lisaks toimusid aastatel 2009 ja 2011 Ahrensburgis kokandusüritused, kus osales delegatsioon Viljandi Kutseõppekeskusest.

Lähemalt: välissuhete spetsialist Mari Moorats, 522 9420, mari.moorats@viljandi.ee