« Tagasi

Viljandi saab 28 uut bussiootepaviljoni

Foto on illustratiivne

Viljandi linna korraldatud hanke bussipeatustesse uute paviljonide paigaldamiseks võitis osaühing Siris, kes toob linna 28 uut ootekoda.

Riigihanke vastu tundis huvi mitu ettevõtet, kuid lõpuks esitas pakkumuse vaid osaühing Siris. Kui linn nõudis pakkujatelt minimaalselt 23 paviljoni, siis Siris toob neid Viljandisse 28. Uued ootekojad jõuavad linna hiljemalt 2020. aasta mai lõpuks. Erandiks on tuleval suvel rekonstrueeritavate kesklinna tänavate alale jäävad paviljonid, mis paigaldatakse sealsete ehitustööde käigus ning hiljuti struktuuritoetuste abil rajatud tänavate paviljonid, mis paigaldatakse peale senistele kodadele kehtiva säilitamisnõude lõppu.

Linnapea Madis Timpson avaldas heameelt, et Viljandisse jõuab rohkem paviljone, kui hanke miinimumnõuded ette nägid. "See näitab reklaamiettevõtte huvi Viljandisse tulla ja siin tegutseda. Meie inimestele tähendab see, et saame täiesti uued ootepaviljonid mitmesse bussivõrgu sõlmpunkti," ütles linnapea.

Uued bussiootepaviljonid tulevad järgmistesse peatustesse: Kauge, Suur-Kaare, Paalalinna kool 1, Paalalinna kool 2, Lääne, Turg 1, Turg 2, Bussijaam, Raamatukogu 1 Raamatukogu 2, Kantreküla, Teatri, Huntaugu, Jakobsoni kool, Männimäe, Reinu tee, Kösti, Kesklinna kool, Maramaa, Muusikakool, Metsakalmistu 1, Metsakalmistu 2, Vabaduse plats 1, Vabaduse plats, Ugala, Raudteejaam (paigaldamine pärast 21.11.2022), Planeedi ja Kirikumõis (paigaldamine pärast 2024. aasta detsembrit). Viimaste peatuste hilisemad paigaldusajad on seotud struktuuritoetuste saamisel seatud nõuetega.

Osaühingu Siris juhatuse liikme Risto Vanatoa sõnul on Viljandi linna laienemine ettevõtte jaoks pikaajaline ja strateegiline samm. «Tahtsime seda hanget väga võita ning tegime Viljandi linnale väga helde pakkumise. Siris investeerib Viljandisse pea 300 000 eurot. Tegemist on pikaajalise investeeringuga, sest leping omavalitsusega on 15 aasta pikkune ja bussipaviljonide kasulik eluiga veelgi pikem,» ütles Vanatoa.

Ta lisas, et Viljandisse tulevad eritellimusel toodetavad bussiootekojad, mis on spetsiaalselt disainitud arvestades meie ilmastikku ning piisavalt suured, et pakkuda vihma- ja tuulevarju korraga kuni 15 inimesele.

Lähemalt: hangete peaspetsialist Kaidi Braun, telefon 435 4749, e-post kaidi.braun@viljandi.ee